Поділитись


Галина Вдовиченко

Галина Вдовиченко народилась у 1959 році на Кольському півострові за Полярним колом. У дитинстві разом з родиною часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бували у бабусі з дідом у селі Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька.
Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка. Заступник головного редактора щоденної газети «Високий Замок» (Львів).
Має доньку та сина.
Серед захоплень - гірські лижі, дизайн одягу та інтер’єрів,  колекціонування рукавичок... 
Галина Вдовиченко дебютувала у 2008 році - з романом «Пів’яблука», який вийшов у видавництві «Нора-Друк» (Київ) і став лідером продажів на стенді видавництва під час роботи Львівського Форуму видавців-2008. Перший тираж книжки розійшовся протягом місяця.
Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі "Коронація слова – 2009", вийшов у світ під назвою «Тамдевін» у видавництві «Нора-Друк». Лише на Львівському Форумі видавців-2009 було продано 985 примірників роману «Тамдевін».
У 2010 році вийшов роман «Хто такий Ігор?» («Нора-Друк»).
У 2011 році у видавництві «Грані-Т» вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей – казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри. 
 
Того ж року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (Харків) виходить роман «Бора», а у видавництві «Фоліо» (Харків) - антологія малої прози «20 письменників сучасної України», до якої увійшло оповідання «Брат».
 
Новий роман «Купальниця» став лідером продажів на стенді видавництва «Клуб сімейного дозвілля» у Львові під час Форуму видавців-2012. Того ж вересня вийшла до читачів збірка авторської прози від 27 українських письменників під назвою «27 регіонів України» (видавництво «Фоліо»). Оповідання «Вулиця Дадугіна – вулиця Довбуша» львів’янки Галини Вдовиченко – про Івано-Франківську область. 
 
Відзнаки:
  • Спеціальна  відзнака конкурсу «Коронація слова-2008»  «Вибір видавців» (перша в історії конкурсу) - за роман «Пів’яблука».
  • Диплом «Дебют 2008 року» у номінації «Кращий автор» від книготоргової мережі ЕМПІК
  • 2-е місце у конкурсі «Найкраща українська книга-2009» за версією читачів та журі тижневика «Кореспондент» (роман «Пів’яблука»).
  • Роман «Замок Гербуртів» (Тамдевін») отримав 1-шу премію у номінації «романи» на  Всеукраїнському конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»-2009.
  • Спеціальна відзнака «Гранд-Коронація слова» (роман «Хто такий Ігор?»).
  • Перше місце у номінації «Оригінально оформлене та проілюстроване видання» на Міжнародному дитячому фестивалі у Львові (травень 2011), відзнака «Книжкового Левеня» (казкова повість «Мишкові миші»).
  • 2-е місце у номінації «Світ дитинства» та 3-є місце у номінації «Мистецтво друку» у національному конкурсі «Краща книга України» (2011), засновник - Держкомтелерадіо України  (казкова повість «Мишкові миші»).
  • Короткий список Літературної премії Бі-бі-сі-2011. Роман «Бора» - у п’ятірці фіналістів.
  • 1-а премія у номінації «прозові твори для дітей» у Всеукраїнському конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»-2012 – за казкову повість «Ліга непарних шкарпеток».
Твори:
 «Пів’яблука» (2008)
«Тамдевін» (2009)
«Хто такий Ігор?» (2010)
«Мишкові миші» (2011)
«Бора» (2011)
«Купальниця» (2012) 
Антології:
«20 письменників сучасної України» (оповідання «Брат») - 2011 
«27 регіонів України» (оповідання «Вулиця Дадугіна – вулиця Довбуша») -2012