Поділитись


Перша – Токарчук, наступний – Коельо...

Галина ВДОВИЧЕНКО   Фото автора 
  
Триває акція «100 книжок для сільської бібліотеки».
Перша – Токарчук, наступний – Коельо... Львів – с. Мігове Старосамбірського р-ну

Найзахідніше село у Львівській області – Мігове Старосамбірського району. На самому кордоні з Польщею. Сільська бібліотека ділить маленьку дерев’яну будівлю із поштовим відділенням та фельдшерсько-акушерським пунктом. Перш ніж потрапити до бібліотеки, проходиш «медкабінет» з антиалкогольною наглядною агітацією на стінах: «Маєш вибір – пити чи не пити» –попереджає плакат…

На саморобних надійно збитих колись стелажах – книжки по розділах, більшість – старі видання. На поличці «На допомогу шкільній програмі» – Іван Франко, Богдан-Ігор Антонич, Михайло Стельмах…

- Найбільший попит у нас – на книжки, що входять до шкільної програми, – розповідає бібліотекар Тетяна Голубець. – На жаль, багатьох видань немає, замовляємо їх у Старому Самборі.

Ця сільська бібліотека – філія Старосамбірської централь­ної бібліотечної системи. Пані Тетяна працює бібліотекарем вже 24 роки. Каже, у селі, як і усюди, є люди, які читають багато, а є такі, які книжками не цікавляться. Немає такого дня, щоб до бібліотеки не заходили читачі. Філія має 5 тисяч книжок, але є відчутна потреба у поповненні фондів новими виданнями. Дуже мало сучасної художньої літератури, користується величезним попитом історична та дитяча література. Найпомітніше поповнення фондів за останні роки сталося у 2010 році, а від початку цього року отримали лише дві книжки з централізованої бібліотечної системи – одну дитячу та одну художню. Це, звісно, дуже мало, тому несподіваний подарунок – ящик книжок, понад півсотні різних – це справжня розкіш.

Цей ящик – один з тих, які вже зібрали відвідувачі книгарні «Є» у Львові. По Україні триває акція «100 книжок для сільської бібліотеки» – громадський рух, до якого залучаються усі, хто має бажання поділитися книжками, приносить їх у книгарні, а звідти волонтери доправляють їх до місця призначення. У час, коли державні бібліотеки живуть на голодному пайку, цей рух – спроба хоч трошки змінити ситуацію до кращого. Два останні рейси пролягли у село Мігове Старосамбірського району та у село Біле Перемишлянського району. На черзі – сільські бібліотеки Княжполя, Тернави, Боневичів… Ще чотири ящики з книжками чекають на відправку.

Першим читачем нових видань, що потрапили у Мігове, став один з найактивніших читачів – Мирон Мельник. Він живе у сусідньому селі Велике, де бібліотеки немає. Я порадила йому почати з роману Ольги Токарчук «Веди свій плуг понад кістками мертвих». Описана у ньому місцевість на польсько-чеському кордоні дуже нагадує цей куточок Старосамбірщини на українсько-польському кордоні. Наступними книжками, на які Мирон Мельник вже накинув оком, будуть «Алхімік» Коельо та «Село – не люди» Люко Дашвар.

На фото : Ящик книжок – подарунок від мешканців Львова – жителям села Мігове.

Джерело: "Високий замок"   archive.wz.lviv.ua/articles/107919