Поділитись


Зелене яблуко,срібні мечі

Автори:
Галина Вдовиченко, Тетяна Вергелес, Богдан Волошин, Оксана Кришталева, Владислава Москалець, Галина Пагутяк, Лана Перлулайнен, Ярослав Яріш. Фото Оксани Прохорець
Упор. Галина Вдовиченко

Збірка прози
Подорожні оповідання та есе після мандрівок Добромильським краєм
Львів, літературна агенція «Піраміда», 2017
216 стор.
ISBN 978-966-441-487-3

Анотація

Події в оповіданнях та есе цієї збірки відбуваються на Добромильщині, давній та сучасній. Чи багато освічених людей чули про унікальну історичну постать - Яна Щасного Гербурта та його славетну землю? Хто нині знає про Боневичі та друкарню, руїни якої донедавна ховалися у хащах за селом?.. Про трагедію Саліни?.. Ця збірка має хоча б частково розповісти мовою оповідань та есе про невідомі, забуті містечка і села лише малої “крапки” на мапі України.
Назва збірки "Зелене яблуко, срібні мечі" - це герб магнатів Гербуртів, найкращі з котрих дбали про просвітництво, бажали своєму народу добра й процвітання не лише на словах. Тепер яблуко, проштрикнуте мечами - це герб Добромиля, міста на українсько-польському прикордонні. З таких містечок та сіл складається Україна. І всюди - своя неповторна краса, люди зі своїми родинними історіями та легендами від бабусь-дідусів, напівзабута спільна історія, напіввідомі особистості, що їх народжувала ця земля, нерозгадані загадки, непроговорені травми... І ландшафти, що мають добру пам'ять, часом набагато кращу, ніж людська.