Поділитись


Січень

Лютий 2011

Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28123456

Новини за 04.02.2011  Усі новини

Галина Вдовиченко: Комп’ютеризовані діти у літературі шукають нового

Джерело: ZiK
Письменниця, заступник головного редактора газети «Високий Замок» Галина Вдовиченко розповіла з власного досвіду, як сучасних «комп’ютеризованих» дітей заохотити до читання.

Особистими спостереженнями Вдовиченко поділилася на прес-конференції у мультимедійному конференц-залі ЗІКу, присвяченій початку конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2011».
Розпочавши виступ на прес-конференції, письменниця одразу попередила присутніх про те, що опиратиметься на власний життєвий досвід, дієвість якого можна і не визнавати, але авторка інтуїтивно відчуває, що так воно і є: «Я, можливо, від власного досвіду відштовхнуся… От є сім’ї, де, припустимо, дві дитини. Ті самі батьки, а одна дитина читає і любить читати, а друга – не любить і її ніяк не примусиш до цього. І мені часом здається, що я знаю, як це змінити. Хоча я можу і помилятись», – розпочала Галина Вдовиченко. 
 
Рецепт дитячого читання, зі слів Галини Вдовиченко, полягає в індивідуальному підході. Бо діти різні, тож і мотивація у різних випадках не може спрацьовувати однаково добре. «Комп’ютеризовані» дітки, що з малого вміють і люблять користуватися новинками техніки, у літературі теж надають перевагу усьому новому: «Є в мене племінниця, яка дуже комп’ютерна дівчинка. Батьки її сварять, що вона мало читає. Але достатньо було купити їй нову книжку, як мала почала читати без примусу. І вона мені потім каже, як їй сподобалася ця книжка. От я собі думаю – ану куплю Насті знову щось новеньке. І їй знову страшенно сподобалося. Я сама вирішила перечитати, бо дуже люблю і дитячі, і підліткові твори. І я зрозуміла, що їй там сподобалося», – описала маленьку історію успіху залучення до читання підлітків львівська літераторка.
 
Також вона наголосила на прикладі, які мають подавати дорослі: «Часом навіть треба щось прочитати самому. Якось теж просто взяла книжку, розкрила на будь-якому місці й почала демонстративно читати. Син походив, подивився, а тоді забрав – читати. Подіяло!», – тішиться ще одній зі своїх маленьких педагогічних перемог Галина Вдовиченко.
 
Письменниця, апелюючи до власного життя, зазначила, що, на її думку, найважливіша проблема дитячих бібліотек – малий вибір справді нового і цікавого: «Найважливіша проблема – це наповнення книжками бібліотек. Щоби дитина прийшла і не розчарувалась: я би хотів почитати таку книжку! – ось вона. А я ще чув про таку! – Будь ласка!», – описує уявний діалог в успішній бібліотеці Галина Вдовиченко.
 
Вона пояснює, що лише тоді, коли на книжкових полицях бібліотек будуть з’являтися й новинки, а не лише старі зачитані книжки, кількість проблем з дитячим читанням в Україні значно поменшає.
 
До слова, у березні у київському видавництві «Грані-Т» побачить світ дитяча книга Галини Вдовиченко «Мишкові Миші».