Поділитись


Січень

Лютий 2011

Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28123456

Новини за 10.02.2011  Усі новини

Вовки, жінки та яблука

Автор: Тетяна ЄРУШЕВИЧ. Джерело: Галицький кореспондент, №5 (284) 3 лютого 2011р.
 
Нарешті в сучукрліті з'явилась інтелектуальна проза, розрахована виключно на молодих жінок. Відтак прочитання цього твору робить життя українського жіноцтва більш радісним. Тому не дивно, що роман «Пів'яблука» львівської письменниці і журналістки Галини Вдовиченко, який нещодавно був презентований в КМЦ «Є», часто порівнюють з казкою. До речі, минулого року «Пів'яблука» отримала нову літературну відзнаку «Вибір видавців». Тим часом авторка зізнається, що після виходу книги в її житті почали відбуватися неймовірні речі, які важко назвати реалістичними.

«Коли я писала книгу, то вигадала, що одна з моїх героїнь - львівський дизайнер і бере участь в традиційних тижнях моди - Lviv fashion week, бо я подумала, що Львів, місто модних традицій і бурхливого фешн-життя, ну просто мусить мати таку регулярну подію. І поки я писала книгу, аналогічні думки нуртували в свідомості львівських дизайнерів, які невдовзі організували цю подію і запросили туди мене презентувати книгу. Згодом ми реалізували ще не один спільний задум», - розповідає письменниця. Ця книга потягнула дуже багато подібних речей - невдовзі вона опинилась однією з топових, викликавши ажіотаж не тільки в жіночої половини. Загалом, жіночі образи, окрім автобіографічності письменниці, об'єднують настільки химерну сув'язь правди і вигадки, що годі збагнути, де починається перше і закінчується друге. За словами Галини, найважливішою річчю, якої її навчила її ж книга, - не боятися самої себе, своїх поривань та ідей. Ще одне переконання авторки, висловлене в книзі: якби жінок звільнити від побутових проблем - дати їм більше вільного часу, вони б змогли на повну реалізовувати те, що закладено в кожній з них.

Коли «Пів'яблука» вже вийшла у світ і зажила своїм життям, письменниця взялася за роботу над новим романом «Замок Гербуртів», що почалася дивно і містично. «Позаминулої осені я була в горах під Добромилем - у фантастичних і загадкових місцях. Місцеві жителі казали, що з прикордоння прийшли вовки. У зв'язку з тим, що місцеве населення ставиться до вовків дуже особливо, вовча тематика в моєму романі з епізоду розрослася у половину твору». Ця книга перемогла на цьогорічній «Коронації слова», однак, з огляду на назву, - як історичний роман. Оскільки роман про сучасність і в ньому письменниця описує події, які трапились позаминулої осені, вони з видавцем Елеонорою Симоновою («Нора-Друк») вирішили перейменувати книгу на «Тамдевін».

Початок роману «Тамдевін», в якому на стежці зустрічаються вовк і людина, невдовзі справдився - аналогічний випадок був описаний одним з українських журналістів - все збігалося навіть в деталях. Завдяки цьому випадку письменниці пощастило познайомитись з головним мисливствознавцем Львівщини і збагатити свої вигадані вовчі історії в романі правдивими фактами з життя хижаків.