Поділитись


Серпень

Вересень 2012

Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини за 18.09.2012  Усі новини

Лариса Денисенко і Галина Вдовиченко презентували на Форумі нові книги

Учора, 14 вересня, в рамках Форуму видавців в книгарні «Є» пройшла презентація книжок українських письменниць Лариси Денисенко та Галини Вдовиченко. 
Обидві письменниці представили читачам свої книжкові новинки, в яких вони торкнулись нових для самих себе тем. За словами журналістки Галини Гузьо, яка написала передмову до двох книг, дві авторки відкрились для неї по-іншому.
Лариса Денисенко завжди була для неї великою іронізаторкою. Такою, яка здебільшого писала про сучасність, про вади і переваги нашого життя, викривала їх.
Натомість в останньому романі під назвою «Відлуння: від загиблого діда до померлого», вона несподівано заглиблюється в історію і пірнає в людську філософію, намагається зрозуміти природу людських вчинків.
Роман, який Денисенко писала останні два роки, розповідає про молоду німкеню Марту, яка вважала свого діда трагічно загиблим смертю хоробрих ще під час Другої світової війни та похованим десь під Житомиром. Насправді старий, який перевернув її власне життя догори дригом, доживав свій вік у божевільні.
Письменниця розповіла, що в своєму романі вона спробувала зрозуміти, як позначаються національні трагедії на характерах та лініях поведінки націй. Також важливою в романі є тема прощення, яка давно вже не відпускала Денисенко, і нарешті вона виписалася в романі.
«Коли вони (німецька нація – ZIK) відчують провину, коли ми відчуємо пробачення, тоді ми будемо краще розуміти одне одного як нації», – зазначила Лариса Денисенко.
Певні зміни помітно і в новій книзі Галини Вдовиченко «Купальниця». Це вже п’ятий роман львівської письменниці і журналістки. Як розповіла Галина Гузьо, її попередні книги, здебільшого, про щасливих людей, які не бояться і не соромляться бути щасливими. А в новому романі постає інший образ дівчини, яка знаходиться в пошуку, намагається знайти себе в цьому світі і тільки прагне до щастя.
«Купальниця» – це сучасна українська версія «Сестри Кері» Теодора Драйзера. Вдовиченко використала один з найбільш поширених сюжетів у літературі, коли дівчина з провінції шукає своєї долі у великому місті. Героїня її роману закінчила школу у рідній Висічі Яворівського району і тікає від батьків до Києва, повторюючи «Я ніколи не буду бідною. Я ніколи не буду нещасною».
«Купальниця – це квітка, яка має настільки сильно стулені пелюстки, що проникнути всередину можна тільки зламавши їх. Недаремно виникли такі паралелі. Роман розповідає про зрілу жінку, яка не пускає в свій внутрішній світ», – розповіла Галина Вдовиченко.

  Джерело  zik  zik.ua/ua/news/2012/09/15/368665