Поділитись


Листопад

Грудень 2012

Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Новини за 06.12.2012  Усі новини

Як ми були моделями, або З чим у нас асоціюється пісня «Люби до смерті»

Галина ВДОВИЧЕНКО.

Були моделями. Хоча й кумедними, ніде правди діти. А сталося це так.
Осінь-2008. Вийшов роман «Пів’яблука» і, як це часто трапляється, з’ясувалося, що одна ідея народилася одночасно у двох головах. Lviv Fashion Week відбувається у моєму романі, хоча насправді Тижня моди у Львові, тим більше під такою назвою, на той час не було. Одна з героїнь роману - дизайнер Ірина - працює над черговою колекцією до традиційного тижня моди Lviv Fashion Week. Вигадана подія починає відбуватися у Львові насправді. Організатор Lviv Fashion Week, дизайнер Петро Нестеренко-Ланько, з яким ми одночасно «зняли» ідею «з повітря», запрошує мене як спецгостя на Львівський тиждень моди. І там я бачу колекцію Юлі Лехів – вона цілковито «моя» за настроєм, ще й у фіналі остання модель виходить до глядачів з яблуком у руці. Ми з Елеонорою Сімоновою готуємо до закриття Тижня свою відзнаку для дизайнера - від автора та від видавця: «За вірність гармонії». І народжується нова ідея: замовити Юлі колекцію, з якою на подіум наступного, весняного, Тижня моди у Львові вийдуть письменники. Розминкою у співпраці з дизайнером стає мій трикотажно-вовняний «яблучний» костюм (який тепер щасливо носить моя племінниця).

Юля Лехів береться до роботи. «Коронація слова» підтримує наші фантазії настільки, що Тетяна Логуш погоджується бути з нами у якості модельки. Юля працює над колекцією у настрої, який визначає двома словами – піднесений оптимізм. Письменницький одяг буде зручним, демократичним та «прикольним», - обіцяє Юля.

На примірки їжджу я сама, усі комплекти міряють на мене. Бо ж усі далеко, а я у Львові. Але одного разу на допомогу мені приходить (приїжджає) Ірен Роздобудько, нам весело, для нас це гра, ризикований експеримент, можливість виявити себе у незвичному амплуа.

Під що, під яку музику виходитимемо? Юля бачить свою колекцію під пісню Скрябіна «Люби до смерті», я пропоную додати барабанів. Невеличке барабанне шоу від Бориса Олійника. Музикант (знаходимо його у музичному інституті) охоче пристає до пропозиції.

Але заради чого ми це робимо? Ну бавимось, ну книжки популяризуємо – і все? Ні, не все. Ми зберемо домашню бібліотеку для спільноти колишніх безпритульних, бо там, де є дім та сім’я – там має бути й домашня бібліотека. Їдемо у Винники, у спільноту взаємодопомоги «Оселя» - знайомитись… А перед початком Тижня моди оголошуємо пропозицію до глядачів - прийти зі своєрідним «вхідним» квитком, хоча б однією книжкою з домашньої бібліотеки. Відтак, вже після показу, ми зібрали чималеньку бібліотеку для «Оселі». Відтоді почалась багаторічна дружба з мешканцями «Оселі-Емаус», з оселівцями, з відповідальною за спільноту Олесею Саноцькою, з журналом «Просто неба».
І от 3 квітня 2009 року. З колекції «Коронація слова» починається Lviv Fashion Week. Нас дев’ятеро: Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Наталка Шевченко, Елеонора Сімонова, Андрій Кокотюха, Ярослава Литвин, Анна Багряна, Тетяна Логуш і я. Плюс дві дівчини – професійні модельки. Усі вперше бачать свій одяг, вибирають, кому що більше пасує. Нам роблять особливий макіяж та нові зачіски, усім, з Кокотюхою включно. У проміжках між репетиціями, за лаштунками, Оксанка Прохорець пригощає нас смаколиками за імпровізованим столом, а професійні модельки, здивовано пробігаючи повз це неподобство, все ж усміхаються, але від наїдків відмовляються, їм фігури важливіші. А нам важливіший настрій. І ми виходимо на демонстраційну доріжку, до людей, як натхненні дилетанти, ми усе робимо не так: усміхаємось глядачам, крутимо стегнами, розмахуємо руками, збиваємось з курсу і наступаємо одне одному на п’яти у спільному наступі під барабанний бій у фіналі. Але згодом від багатьох чуємо оптимістичний вердикт: це був найбільш натхненний та драйвовий показ Тижня. Перебільшували, звичайно. Але не так щоб занадто.

 ФОТОВЕРСІЯ ЦІЄЇ ПОДІЇ    www.galynawdowychenko.com/gallery/fotohalereja/pysmennyky_na_podiumi_lviv_fashion_week____vesna_-_2009__kolekcija_koronacija_slova_juli_lekhiv.html

 ВІДЕО З ПОКАЗУ
  відзняв   Микола КРАВЧЕНКО
    

  Повна версія відео  "Українська література на подіумі"   www.galynawdowychenko.com/news/2013-02-19/novyna_z_fejbuka_ukrajinska_literatura_na_podiumi.html