Поділитись


Грудень

Січень 2013

Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Новини за 09.01.2013  Усі новини

2012-й: «Купальниця», шкарпеткова «Ліга», «Мишкові» на сцені та початок «Пів’яблука-2»…


 
Галина ВДОВИЧЕНКО.

На фото: мій комп'ютер у моєму улюбленому кабінеті.


Подумала, що варто, мабуть, підбити деякі підсумки минулого року саме зараз, коли новий рік набирає обертів.
 
15 січня 2012-го – запам’ятала цей день, бо він був останнім, коли ще можна було відправити твір на конкурс «Коронація слова». Незадовго до закриття Головпошти видрук тексту казкової повісті «Ліга непарних шкарпеток» запакували у бандероль і видали мені квитанцію зі штампом. А на початку червня «Ліга» опинилась на першому місці конкурсу у номінації «Прозовий твір для дітей», поділила перемогу з Валентином Бердтом та його повістю для підлітків.
                                                           *
19 січня на Водохреща почала писати роман «Сестра Роберта Кері», він мене клюнув, як той півень, у потилицю, потіснив убік той, що почала перд ним, і вже не відпускав. Писала його чотири місяці (ще такого швидкісного писання не траплялося), згодом дала текстові трохи відлежатись, почистила, віддала видавцеві. Роман вийшов у вересні, перед Форумом видавців, під назвою «Купальниця», тиражем 7 тисяч, став лідером продажів видавництва «Клуб сімейного дозвілля» на Форумі і третім на стенді «Коронації слова», теж за результатами форумних продажів. До кінця року «Купальниця» трималася у топах книгарні Є.
                                                           *
Підписала угоду з «Клубом сімейного дозвілля»: дитяча «Ліга непарних шкарпеток» вийде у цьому видавництві через кілька місяців. Зараз триває робота над ілюстраціями. 
                                                           *
У травні 2012-го на Дитячому Форумі видавців поставили невеличку пєсу за «Мишковими Мишами». Артистами були діти, вихованці спільноти взаємодопомоги «Оселя-Емаус», та діти волонтерів. Глядачам сподобалось, а нам (тим, хто готував усе це, хто був на сцені) сподобалось так, що й говорити зайве.
                                                           *   
До Форуму видаців видавництво «Фоліо» видало чергову збірку – «27 регіонів України», до якої увійшло моє оповідання «Вулиця Дадугіна – вулиця Довбуша» - про Івано-Франківськ мого дитинства і татову (й нашу) рідну Отинію Коломийського району.
                                                           *
У лютому від Києва почався рух «100 книжок для сільської бібліотеки». Міла Іванцова попросила забрати книжки з львівської книгарні Є, де виставили ящик для збору старих та нових видань, і завезти його до якоїсь віддаленої бібліотеки. Повезли ящик з Оксанкою Прохорець на її таврії «Чебурашці» (вони, до слова, обидві потрапили до роману Андрія Куркова «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», який вийшов на початку 2012-го), отже повезли книжки до села Нижанковичі на кордоні з Польщею. А згодом – якось так сталося само по собі – почали працювати волонтерами-кур’єрами. Бажаючих возити книжки не було, окрім однієї жінки, яка повезла книжки до села, що називається Біле. Довелося нам транспортувати книжки до дев’ятьох сільских бібліотек: у Нижанковичі, Мігове, Княжпіль, Боневичі, шкільну Добромильську, Добромильську, шкільну Тернави (усі - Старосамбірського району), а ще – у шкільну села Дубаневичі Городоцького району та до бібліотеки смт Верховина Івано-Франківської області… І бачу вже у новому році, цим діло не закінчиться. Та й правду кажучи, більшість бібліотекарів так радіють поповненню фондів, що забуваєш про час та інше. Хороше діло, поки держава спить.
                                                          *
Влітку зрозуміла, що роман «Півяблука» матиме продовження. Виникла ідея, почала розкручуватись – і пішло «Пів’яблука-2» вгору, пишу його тепер помалу, а хотілося б щодня - з ранку до обіду.
                                                          *
Виникла ідея у листуванні з Ларисою Денисенко. Повернулися до того задуму через кілька тижнів чи місяців – і ось тепер невеличкий колектив авторів пише щось своє до спільної збірки малої прози. Видавець підтримав, поставив майбутнє видання у план на цей рік. Далі буде. Наразі більше сказати не можу.  
                                                         *
Цього року було надруковано додатковий наклад роману «Бора», до 5 початкових тисяч додалося ще три.
                                                         *
Під кінець року видавництво «Нора-Друк» повідомило, що вони додрукували ще тисячу «Пів’яблук» і тисячу «Тамдевінів». Ці романи у книгарнях вже не перший місяць як закінчились.
                                                         *  
Запропонувала новому журналу «Життя і Жінка» при газеті «Високий Замок» друкувати у кожному номері по одному новому оповіданню від різних авторів. На мою пропозицію відгукнулись Аня Багряна, Дара Корній, Міла Іванцова, Лариса Денисенко, Ірен Роздобудько, Андрій Кокотюха… Коли редакційний портфель спорожнів, написала оповідання «Дякую, я лише дивлюсь» - воно вийшло у грудневому номері «ЖЖ». Вже маю нове оповідання від Христини Лукащук. Щось з цього та й вийде згодом…
                                                        *
З того, що не вдалося наразі зробити: на початку року видавництво «Джура» запропонувало видати «Поштаментальний роман» (той самий, колективний роман в есемесках та імейлах). Але до кінця року стало зрозуміло, що щось там не вдалося видавцеві Василю Ванчурі. Сподіваюсь, це відкладені плани. А як не вийде, то, значить, так воно і мало статися.
                                                         *
І купу усього важливого не закінчила і не почала. Намагатимусь зробити це у новому році.