Поділитись


Березень

Квітень 2013

Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Новини за 23.04.2013  Усі новини

Пінзель – у торгово-розважальному центрі

Галина Вдовиченко

Фото Ігоря САВЧУКА

Тернопільські скульптури Пінзеля після Лувру хочуть виставити біля прилавків, а потім – у музеї
 
У Тернополі вздовж доріг з’явилися біґборди (на фото), які повідомляють, що після виставки у Луврі «тернопільські» (за пропискою) роботи Іоана-Георга Пінзеля виставлятимуть у Торгово-розважальному центрі «Подоляни». «Париж (Лувр) – Тернопіль (Подоляни)» - гордо значиться на рекламному щиті. Як на мене, шокуюча новина.

Що РОБИТИМУТЬ безцінні роботи барокового майстра, які повернулися з каплички Сент-Шапель у Луврі, у великому торговому центрі? Тим більше, що підприємець та меценат Тарас Демкура заздалегідь оголосив, що бере на себе усі витрати щодо облаштування «зали Пінзеля» у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Тарас Демкура добре відомий усім, хто шанує спадок Пінзеля, відомий тим, що саме завдяки йому до виставки у Луврі вийшов унікальний альбом «Таїна Пінзеля», а трохи згодом - документальний фільм «Таїна Пінзеля: від Бучача до Лувру». Підприємець підтримав відновлення зруйнованої церкви у Рукомиші, де зберігають скульптуру св. Онуфрія різця Пінзеля. Наступним кроком, про який підприємець говорив публічно, мав стати його подарунок до 100-літнього ювілею Тернопільського обласного краєзнавчого музею, до 23 травня.

То що ж сталося? Чому плани змінились?

Власник ТРЦ «Подоляни» Василь Чубак пояснив «ВЗ» свою ініціативу тим, що до благородної справи підтримки Пінзеля хочуть долучитися підприємці та влада. І тому, за підтримки голови Тернопільської обл­держадміністрації Валентина Хоптяна, 28 квітня відбудеться благодійний вечір – у арт-галереї ТРЦ «Подоляни», де й буде виставлено роботи Пінзеля. Запрошені – дами у вечірніх сукнях, чоловіки у метеликах, дехто у смокінгах – братимуть участь у благодійному аукціоні: купуватимуть малюнки дітей з сиротинців. Благодійний Фонд «Подоляни», яким керує дружина Василя Чубака, Тетяна Чубак, сподівається зібрати близько 200 тисяч гривень. З тим, щоб відремонтувати… «залу Пінзеля», а якщо сподівання виправдаються – то й увесь поверх.
Ідея підприємців зібрати кошти «на Пінзеля» – без сумніву, хороша. У Львові руйнується музей Пінзеля; виглядає руїною костел у Годовиці, де колись був вівтар з семи скульптур – він був центральною композицією виставки у Луврі; потребує реставрації унікальна Ратуша у Бучачі, яку колись прикрашали чотирнадцять скульптур видатного майстра. Тих коштів на порятунок спадку Пінзеля – збирати й збирати. Було б таких людей, готових допомогти, побільше. Але у цій ситуації дивують деякі нюанси. Чи не варто було б почекати місяць – і відкрити виставку Пінзеля у відновленій залі музею? І саме там провести аукціон. Тим більше, що Тарас Демкура вже виділив кошти на реставрацію зали, вже придбав броньоване скло для захисту скульптур, але почати роботи не може, бо плани у влади змінились. 

«А що це за торгово-розважальний центр?» – запитала я свою тернопільську товаришку. «Великий центр, – відповіла вона. – Там багато усього. Є крамнички «Брокар», «Інтертоп», «Сільпо», бар «Хмільне щастя»

Джерело газета Високий Замок:  www.wz.lviv.ua/ukraine/122754