Поділитись


Серпень

Вересень 2013

Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Новини за 13.09.2013  Усі новини

Цьогорічний 20-й, ювілейний Форум видавців у Льовові не лише обіцяє бути наймасштабнішою літературною подією року, але й може перевершити всі попередні «форуми»

ВсіСуми.сом
Наталка Меднікова


(уривок зі статті )

Вересень у всіх людей, будь-яким чином дотичних до літератури, - письменників, видавців, читачів і т.д., – почнеться феєрично – з 20-го, ювілейного Львівського літературного форуму. За традицією саме тут відбуваються презентації найновіших книжок українських письменників, саме до Львівського форуму кожен письменник поспішає видати свій черговий твір, саме сюди стікаються тисячі книгоманів, які змітають всі новинки укрсучліту на своєму шляху, саме тут обирають найкращу книгу року та проводять Міжнародний літературний фестиваль, ночі кіно та поезії. Саме тому напередодні цієї безпрецедентної за своїми масштабами літературно-мистецької події редакція газети «Панорама» вирішила поцікавитися у самих письменників, що вони презентуватимуть та чого очікують від ювілейного Форуму видавців у Львові.

Галина Вдовиченко


Ще у передфорумну неділю, 8 вересня, у рамках Форуму організовуємо акцію "Повна скриня книжок". Таким книжковим буде другий Гаражний розпродаж від "Майстерні добрих справ". Я є волонтером у спільноті "Оселя-Емаус". Це спільнота взаємопідтримки, де живуть колишні безпритульні, і вони мають чимало помічників. Усі кошти від розпродажу книжок підуть на обіди тим, хто зараз ночує на вулиці. Чимало письменників принесуть свої книжки, і звичайні львів'яни поділяться книжками зі своїх домашніх бібліотек. Це дуже хороша акція буде. Я принесу кілька примірників ще "гарячої" книжки "Жити-пити. 40 градусів життя" (Видавництво Клуб сімейного дозвілля). Це вже буде початок презентації цієї збірки оповідань про стосунки людини та алкоголю. У ній взяли участь 11 письменників: Оксана Забужко, Лариса Денисенко, Ірен Роздобудько, Наталка Шевченко, Галина Вдовиченко, Андрій Кокотюха, Міла Іванцова, Євген Положій, Наталка Сняданко, Євгенія Кононенко, Сергій Жадан. Ми усі разом презентуватимемо цю книжку на Форумі - це буде, як назвали організатори, "бодунова презентація", бо відбуватиметься зранку. І ще виходить книжка у видавництві "Фоліо", теж збірка. Називається "Історія України очами письменників", там є і моє оповідання.
ПРЕЗЕНТАЦІЇ ФОРУМУ

Жити-пити. 40 градусів життя
(О. Забужко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, Н. Шевченко, Г. Вдовиченко, А. Кокотюха, М. Іванцова, Є. Положій, Н. Сняданко, Є. Кононенко, С. Жадан)


Одинадцять сучасних українських авторів об’єднались, аби написати книжку про алкоголь. Її назва – «Жити-пити. 40 градусів життя». «Кілька місяців тому нам спало на думку написати оповідання на «алкогольну» тему. До алкоголю можна ставитись по-різному, так воно, в принципі, і вийшло – у нашій збірці, у створенні якої взяли участь 11 письменників. Ця книжка для усіх. Алкогольна залежність, пияцтво — одна з помітніших проблем нашого суспільства. Є потреба говорити про це, чути одне одного і намагатися щось змінити», – розповіла одна з упорядників збірки, письменниця Галина Вдовиченко.

Історія України очима письменників
(В. Єшкілєв, Т. та Л. Литовченки, Г. Вдовиченко, В. Чемерис, Н. Рощина, Б. Коломійчук, Ю. Мушкетик, Ю. Винничук, О. Вільчинський, А. Кокотюха, С. Процюк, К. Бабкіна, Т. Прохасько, Л. Лузіна, А. Курков, В. Габор, Р. Іваничук, М. Загребельний, Є. Положій, С. Жадан, О. Забужко, І. Роздобудько, М. Матіос, Л. Дереш, О. Ірванець)


Екскурс в історію України очима українських письменників. Проект безпрецеднтний! В ньому взяли участь чи не всі зірки української літератури. На обкладинці можна побачити, як письменники "поділили" історію України між собою.

Джерело ВсіСуми.сом  www.vsisumy.com/news/ukraina/20-y-lvivskiy-forum-vidavciv-nay