Поділитись


Серпень

Вересень 2013

Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Новини за 17.09.2013  Усі новини

Форум-2013, індивідуальний варіант

Галина ВДОВИЧЕНКО

Фото Оксани ПРОХОРЕЦЬ

 

Для мене він почався з Гаражного розпродажу ще у неділю, 8 вересня.

У середу, 11-го, була на презентації «Ілюстрованої історії України» братів Капранових у Домі легенд. Ще читатиму, бо лише погортала.

 Четвер, від ранку до ночі, намагалась побачити й почути як найбільше.

У «Дзизі» слухала розмову, організовану творчою групою «Книжка року Бі-бі-сі» «Місце сучасної української літератури на літературній мапі світу», а згодом – у «Культі» - «Схід і Захід разом? Письменники і сепаратизм». Найближча точка зору – Жадана. Про це напишу згодом.

 Лариса Денисенко презентувала на площі Ринок нову книжку Катерини Бабкіної. Згодом усі разом перебігли до театру Курбаса. Жадан читав як Жадан. Тобто саме так і саме те, як і чого потребуєш. Відкриття: Вірляна Ткач та її творча група - Сузан Гванґ, Боб Голман та Юліян Китастий. У захваті від них. Пречудові.

 Встигла на презентацію нової книжки Тараса Прохаська «Одної і тої самої» у театр «Воскресіння». Сиділа на краєчку крісла біля якоїсь дівчини, вільних місць не було. Тарас – без грама штучності, без жодного самолюбовання, талановитий, глибокий і людяний – такий, як у своїх текстах.

 

Вечір закінчився у Муз. Академії, в актовому залі, де Андрухович читав і співав під музику гурту Вервольф Сутра.

 

Пятниця, 13-те. Автограф-сесія на стенді «Коронація слова». Презентація збірки «Історія України очима письменників» («Фоліо») та спільна автограф-сесія. Автограф-сесія на стенді КСД. Побувала на презентації книжок Галини Пагутяк та Віктора Неборака в музеї етнографії, у піцерії на останньому поверсі «Пасажу» - де Міла Іванцова, Жанна Куява та Володимир Лис розповідали про свої нові романи. А ввечері Тетяна та Юрій Логуші зібрали коронаційних авторів у «Лівому березі» під Оперою.

 

Субота. Ранок почався з Бодунової презентації у Кривій Липі. Нас було восьмеро з 11-ти. Розповідали про книжку «Жити-пити». Далі: автограф-сесія авторів на стенді КСД. Згодом – наша з Ларисою зустріч з читачами на останньому поверсі «Пасажу». Потім – концерт Ігоря Жука та презентація його поетичної збірки «Вавілон» у театрі «Воскресіння». Потім – «Ноїв Ковчег», дискусія «Авторка і героїня. Жінка в українській літературі», починала модерувати Ірина Славінська, закінчувала Ірена Карпа. Мені було цікаво.

 

Неділя, 15-го вересня. Чудова поїздка – а фактично одноденний літературно-країзнавчий фестиваль - у Добромиль, на замок Гербуртів, одним з найлітературніших маршрутів України: Львів-Самбір-Старий Самбір-Стара Сіль-Муроване-Хирів-Тернава… З зупинками, знайомствами, цікавими розповідями, у чудовій компанії письменників та журналістів, із наростаючою вдячністю організаторам – головному редактору видавництва «Знання» Мирону Іванику (його ідея) та «приймаючий стороні», гостинним людям, і перш за все Оресту Едуардовичу Бонку та його заступнику пану Ігорю. Мені від влади нічого не треба, окрім того, щоб вона виконувала свої обовязки, а тут чую: дивуюсь. Дивуюсь, бо вона, виявляється, може бути цікавою до книжки і симпатичною суто по-людськи. Трапляється ж таке… До речі, Володимир Горбовий, попередник теперішнього господаря району, теж був освіченою та приємною людиною.

 

Що ще? Книжок накупила. За принципом «бігла через місточок – вхопила кленовий листочок». Список запланованих покупок при цьому майже не зменшився, майже усе придбала спонтанно. Згодом докуплю, що хотіла.

Фоторепортажі про 20-ий Форум видавців
1.   www.facebook.com/oksana.proxorec/media_set

2.   www.facebook.com/oksana.proxorec/media_set

3.   www.facebook.com/oksana.proxorec/media_set

4.   www.facebook.com/oksana.proxorec/media_set

5.   www.facebook.com/oksana.proxorec/media_set