Поділитись


Жовтень

Листопад 2013

Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Новини за 25.11.2013  Усі новини

Львівський Євромайдан: хто вони такі без політиків

Високий Замок
Галина ВДОВИЧЕНКО


На проспекті Свободи стоятимуть намети та сцена для виступів доти, доки не буде підписано угоду з ЄС. Це рішення проголосив студентський страйковий комітет на недільному зібранні біля пам’ятника Тараса Шевченка. Атмосфера на львівському Євромайдані суттєво відрізняється від ситуацій в інших містах.

«Міліція з народом!». У Львові згадали це гасло часів помаранчевого Майдану, - скандували його, прослухавши тривожні новини зі столичного Євромайдану, і коли зі сцени виступали зі своєю підтримкою представники університету внутрішніх справ, і коли колона демонстрантів проходила вже згодом, увечері, попри обласне управління внутрішніх справ на площі генерала Григоренка, рухаючись до університету ім. Івана Франка…

Натомість політики на львівському майдані – персони небажані. На цьому наголосили студенти зі сцени: жодних прапорів політичних партій! Жодного політика на сцені! Деякі політики зробили вигляд, що їх це не стосується. Або що вони не політики. Промову Юрія Михальчишина, через те, що він у запалі назвав студентів з майдану сопляками, зупинили і вказали промовцю на вихід. Натомість провели перекличку студентських спільнот, наче у великій студентській аудиторії, називаючи один за одним львівські вищі навчальні заклади. На кожне запитання з багатотисячного натовпу чулися відгуки: «Є!!!». А тоді хтось запитав про щось (не було чути), і ведуча Софія Федина, розсміявшись, повторила запропоноване запитання: «Школярі?». І школярі відповіли, що вони теж тут.


Попри те, що на площі було багато людей різного віку, серед них чимало старших, але загальне враження залишилося саме таким: львівський Євромайдан має молоде обличчя. Хтось з ображених політиків закинув студентам: хто ви такі без політиків? Наразі – сила, яка продемонструвала і здатність організуватися, і висунути свої вимоги, і наполегливість в обстоюванні своїх вимог. Вони кажуть: будемо стояти на проспекті Свободи. І вони його не залишають навіть вночі. Молодь чергує у наметовому містечку. Ці дівчата та хлопці потребують підтримки тих, хто розділяє їхні очікування від завтрашнього дня. Жити у цивілізованому суспільстві, за європейськими стандартами. Мати роботу, мати можливість заробити на житло, бути вільними людьми у демократичному суспільстві.

Джерело Високий Замок  www.wz.lviv.ua/photo/654

Фотоальбом  Галини ВДОВИЧЕНКО 

Львівський Євромайдан, 24 листопада 2013  www.facebook.com/profile.php