Поділитись


Жовтень

Листопад 2013

Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Новини за 26.11.2013  Усі новини

«Ми прийшли підтримати своїх дітей!»


Високий Замок
Галина ВДОВИЧЕНКО
Фото автора


Батьки львівських студентів також на Майдані

Ще не було 14-ї години, а на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку вже нікому не вдавалося пройти крізь натовп студентів. Дихали в унісон, вигукували гасла (найпопулярніше «Студенти – це сила!»). Співали, усі як один, пісні, народжені, мабуть, зовсім недавно. «Вірю, знаю, можемо! Ми переможемо!». І стрибали синхронно - наче гігантська хвиля гойдалася, перекочуючись проспектом Свободи.

Зі сцени лунали повідомлення: «До нас приєдналися студенти Львівського державного харчового коледжу!..», «З нами Коледж легкової промисловості!».
Схвальний багатотисячний гул у відповідь. «До нас не пускають студентів Університету Поплавського!». «Ганьба!». «Щойно старостам груп з медуніверситету телефонували з вимогою повернутися на пари, інакше – виключення з університету». «Ганьба!». «Студентам автодорожнього технікуму заборонили приєднатися до нас!». – «Ганьба!».

У Національному університеті ім. І. Франка відбулася вчена рада. Академічна спільнота університету підтримала ініціативу своїх студентів, викладачі приєднуються до вимог відправити уряд у відставку та підписати угоду про асоціацію з ЄС, і виголошують про свій намір захищати вибір студентів.

Бачу жінку з двома подібними дівчатами. Це сестри і їхня мама. Знайомимось. Зеновія Філіпчук, науковий співробітник Львівського палацу мистецтв, каже: «Я прийшла підтримати своїх доньок та їхніх друзів!».
Обидві студентки. Софія навчається в Українській академії друкарства, Мар’яна – у Львівській комерційній академії.

 

Тим часом чую зі сцени: « Я студентська мама і прийшла підтримати вас і ваші вимоги. Я співачка Наталка Половинка…».

Падає перший сніг, рясний, мокрий, лапатий. Танцюють на відстані хлопець з дівчиною, щоб зігрітися. Кілька хлопців розтягнули довге полотнище прапора. «Ми з Політехніки!» - відповідають на моє запитання. Неподалік група хлопців кріплять полотнище прапора до древка. «Ми школярі», - відповідають мені.

У студентів - загальний безстроковий страйк, за кілька хвилин вони рушать пікетувати адміністративні будівлі. Одна з вимог: вимагати, щоб обласний очільник Олег Сало склав свої повноваження.

…На мітинг їхала у тролейбусі, і чула, як дівчата обдзвонювали друзів, домовляючись їхати на Київ. А коли поверталася з мітингу, теж у тролейбусі, жінка поруч сказала: «Ходила підтримати дітей…» - «Маєте вдома студента?». - «Ні, - відповіла жінка, - але я думаю, як вони».

Джерело Високий Замок  www.wz.lviv.ua/photo/657