Поділитись


Жовтень

Листопад 2013

Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Новини за 28.11.2013  Усі новини

Львів був, є і буде Європою!

Галина ВДОВИЧЕНКО

Багато разів доводилось чути чиєсь білозаздрісне: «Ваш Львів – Європа!». З усмішкою задоволеного господаря кивнеш головою, погоджуючись: аякже! Був і є Європою.

Пошук прямо протилежних рис міста може бути таким самим швидким - прикладів предостатньо, але іноді вони губляться на тлі незнищенних рис європейського міста. Навіть у тому, як пакується ввечері переповнена маршрутка, теж проступають львівські особливості. «Ще на одного! Прошу пана, ще на півлюдини!». Так діловито-зосереджено, нерідко з рятівним гумором у зовсім не смішній ситуації пасажири некомфортної напхом-напханої маршрутки підбирають з холодної вулиці тих, кому в одному з тобою напрямку. У такі хвилини видається, що до Європи нам - як за три моря. А часом - що навпаки, вона – саме тут, де подають одне одному руку підтримки. Головне, не втратити своєї здатності не робити трагедії там, де її немає.

Цими днями, коли центром міста став Європейський майдан біля пам’ятника Тарасові Шевченку, Львів показав своє сучасне обличчя. Молоде, легковажне й відповідальне водночас. Радісне і симпатичне. Хоч і натовп, проте не штовхаються і не сваряться. А штовхнуть, то вибачаться. Якщо спалахне десь агресія - без підтримки згасне. Зі сцени, що, кажуть, стоятиме до підписання угоди з Євросоюзом, нагадують: у нас не п’ють. І усміхаються одне одному не тому, що знайомі, а лише тому, що очі зустрілися. Молодь хоче жити за європейськими стандартами, їм набридла нерішучість та тупцювання на місці країни протягом усього їхнього життя, бо вони ровесники незалежної України.


Над Високим замком обійнялися на одному бетонному стовпі два просякнуті туманом прапори – жовто-блакитний та синій з тьмяно-золотистими зірками. Четвірка скульптур на площі Ринок вбралися у прапори Євросоюзу.

Одне з найсильніших відчуттів цих днів пов’язане з «Одою до радості» Бетховена. Коли гімн Євросоюзу залунав над Євромайданом і десятки тисяч рук скинулися вгору, над містом зібрався згусток потужної енергії. Вечірнє повітря мерехтіло від світла мобілок і наче потріскувало. Тисячі світлих, радісних облич було навколо. Ці люди прагнуть змін до кращого.