Поділитись


Листопад

Грудень 2013

Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Новини за 04.12.2013  Усі новини

Настрій львівського Майдану: стояти.

Галина Вдовиченко

Настрій львівського Майдану: стояти. Ввечері молилися, співали, вигукували: "Львів-Харків: разом!". Людей дуже багато. Вчора о такій порі під облрадою формували колону на Київ - кілька автобусів та кілька легкових машин. Студенти кількох універів, викладачі та безробітні. Один з координаторів Петро Рой розказав, що кожен, хто їде, платить по 100 грн - треба ж винаймати перевізників, але ті, хто їде сам, на своїх бусиках та машинах, беруть до себе тих, хто грошей не має. Пропонують самі, кажуть про вільні місця. Багато хто їде вахтенним методом. Побув - повернувся на роботу, відпустив товариша. Або беруть відпустки на кілька днів.
У Києві, на вулиці Гончара, 33 - координаційний комітет від Львівщини (сказав Петро Рой). Там, за цією адресою, можна залишатися ночувати, а ще беруть людей на ночівлю церкви, хостели, готелі, бази відпочинку. З їжею теж помагають.
У Львові, у "Віденській кав'ярні", працює прес-центр. Усі на місцях, працюють. Майдан стоїть. Тут усе нормально.

Високий Замок
«Колону за колоною на Київ подавай!..»
 
Галина Вдовиченко
фото О ксани Прохорець

 
У вантажне відділення великого автобуса кілька чоловіків закочують гігантську діжку з нержавійки.
 
Хлопці з Академії друкарства їдуть на Майдан.
Хлопці з Академії друкарства їдуть на Майдан.
Повну меду. Пасічники з Цунева (ні, виправляють вони себе, не лише з Цунева, пасічники Львівщини) відправляють солодкий додаток до чаю мітингувальникам у столицю. Пункт призначення: Михайлівський монастир, де знайшли прихисток люди у ніч розгону Майдану. У картатих торбах - передачі з одягом, теплими речами, їжею, медикаментами. Зверху папірці на скотчі з прізвищами отримувачів.
Під Львівською облрадою формується чергова колона на Київ. Кілька великих та малих автобусів, кілька легкових автомобілів. Наближається 23 година. Чоловіки з наплічниками, з прапорами заходять до салонів. Хто вони? Цього разу - студенти та викладачі Політехніки, Комерційної академії, Академії друкарства… Безробітні… Декого проводжають дівчата та жінки.
Один з координаторів відправки колони, Петро Рой, тримає у руках списки, складені на львівському Майдані:
- Автобуси? Їх надають організації, приватні власники, просто люди, які можуть це зробити, - розповідає він. - Ті, хто їде на Майдан, платять по 100 гривень. Треба ж винаймати перевізників. Але є багато людей, які їдуть своїм ходом. За наявності вільних місць вони беруть до себе в автівки та буси тих, хто не має грошей. У кожному автобусі є координатор групи, він допомагає людям з харчуванням та нічлігом.
Власники аптечних мереж, власники торговельних мереж, за словами Петра Роя, передають на столичний Майдан медикаменти та харчі.

У Києві, на вулиці Гончара, 33, діє представництво Львівського координаційного комітету. Там можна отримати необхідну інформацію, допомогу з харчування та ночівлі. Ночують люди за цією ж адресою або при церквах, у хостелах, готелях та відпочинкових комплексах, які пропонують свою допомогу приїжджим.
Чоловік, який стоїть неподалік, каже, що вони їдуть своєю машиною, і далі теж - приватними машинами, але однією колоною. У п’ятницю назад - такий «вахтовий метод» - найбільш дієвий серед тих, хто працює і не може весь час стояти на вулиці. Відпускають по черзі тих, за кого можуть виконувати роботу. Або беруть короткі відпустки, відгули.
Вранці телефоную одному з львів’ян. Михайло каже, що доїхали нормально. ДАІ зупиняла кілька разів, але, перевіривши, бажала щасливої дороги. Приїжджі зранку були під Кабміном. Тоді – на Майдан, а після обіду – до Верховної Ради. Настрій нормальний. Робочий. Усі розуміють, що розходитись не можна, що треба передавати естафету з рук у руки.

Джерело Високий Замок  www.wz.lviv.ua/ukraine/124856