Поділитись


Листопад

Грудень 2013

Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Новини за 22.12.2013  Усі новини

"Пів'яблука" плюс "Інші пів’яблука"

Галина ВДОВИЧЕНКО.

Новий роман «Інші пів’яблука» є продовженням, другою половиною «Пів’яблука». Тепер вони склали у дилогію, хоча й окремо теж читаються, без прив’язки одне до одного (як на авторську думку). Між написанням двох книжок – п’ять років. Стільки ж часу минає і між подіями у романах.

Дерев’яне яблуко майстра Пінзеля вибирається з комори – і рушає у дорогу, ведучи за собою чотирьох львів’янок-подруг. Місця, у які вони потрапляють, мають відношення до видатного скульптора ХVIII століття – це Рукомиш, Бучач, Годовиця, Львів, Париж… Творіння барокового майстра наділені такою потужної енергетикою, що вона проходить через два з половиною століття, не розгубивши своєї сили...

Booktrailer "Пів`яблука" та "Інші пів`яблука" Галини Вдовиченко
Уривок з роману «Інші пів’яблука»:

…Стюардеса вдруге вже запитувала жінку, що задивилася в ілюмінатор, на клубочення білих хмар: сік чи воду? Що вона питиме?.. Жінка повільно повернула голову, і ще секунду-дві її погляд був відчужений. А тоді обличчя ожило, на ньому спалахнули емоції. Сік, — усміхнулася жінка, — дякую! Апельсиновий сік.

У літаку Галю накрило. Це буде роман про Пінзеля. Знову про Пінзеля. Але від імені його дружини. Кілька років життя з генієм. Це буде розповідь Маріанни-Єлизавети Кейтової з родини Маєвських, що їй недовго, якихось десять років, судилося бути Пінзелевою. Оповідь матері двох синів Пінзеля. За рік після чоловікової смерті вона вийшла заміж за Беренсдорфа й виїхала з ним та дітьми до Німеччини… Чи любила вона свого другого чоловіка? Чи була з ним щаслива бодай іноді? Чи був він щасливий з нею? Який він був чоловік?.. Думки огорнули її, як хмари літак, затулили від світу непроглядною завісою. Хтось запитував про щось. Вона повернула голову на голос і не відразу зрозуміла, що це до неї звертається усміхнена дівчина в уніформі. А вона сидить у зручному кріслі авіаліній «Ер Франс», проте думками далеко звідси, в містечку Бучачі, в робітні майстра, якому те, що він робить — над усе.