Поділитись


Квітень

Травень 2014

Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Новини за 20.05.2014  Усі новини

Топ-3 нові збірки від сучасних українських авторів

Територія твого розвитку
Надія Дризицька

Недарма кажуть, що «одна голова – добре, а дві – краще», а коли їх і не дві, а набагато більше і всі вони талановиті, обдаровані, і полонять серця та розум не одного покоління українців, та ще й зібрались навколо однієї справи, то це вже каже саме за себе – буде щось грандіозне. Так воно і є! Цьогорічний Форум видавців у Львові презентував одразу 3-и нові надзвичайно цікаві літературні збірки сучасних українських письменників: «Жити-пити: 40 градусів життя», «Історія України очима письменників» та «Жлобологія», що є унікальними у своєму роді та торкаються найактуальніших проблем нашої країни. Збірки заслуговують на увагу хоча б тому, що пропонують одразу декілька поглядів, декілька свіжих думок, різні інтерпретації та різні аспекти певних тем, а тому «Територія твого розвитку» пропонує вам здійснити невеличку «подорож» сторінками нових творів та представляє огляд літературних новинок.
 
Жити-пити: 40 градусів життя
Оксана Забужко, Лариса Денисенко, Ірен Рознобудько, Наталка Шевченко, Галина Вдовиченко, Андрій Кокотюха, Міла Іванцова, Євген Положій, Наталка Снадянко, Євгенія Кононенко, Сергій Жадан
Жити пити1
На сьогоднішній день, проблема алкоголізму доволі гостро постає в нашій країні. Ми займаємо одне з провідних місць у світі за зловживанням «міцних» напоїв, а тому мусимо якось з цим боротися. «Жити-пити: 40 градусів життя» - перш за все, повчаюча та застерігаюча, а також цікава і, на жаль, трагічна збірка оповідань, що торкнулась актуальної для України теми – алкоголізму. 11 сучасних українських авторів спробували висловити свій погляд на лихо, яке спіткало тисячі людей, сотні сімей, визначити причини його виникнення та шляхи подолання. Герої збірки – це не типові алкоголіки з вулиці; герої збірки – це інтелігентні, освічені люди, життя яких певним чином склалось, які не мають потреби в грошах або даху над головою, але, як-то кажуть, «одного разу щось пішло не так».                
На презентації книги Сергій Жадан наголосив, що той, хто прочитає «Жити-пити: 40 градусів життя» більше взагалі не зможе навіть краплю оковитої випити, і це дійсно так, адже занурюючись в сімейні драми, особисті негаразди та суспільні непорозуміння, спричинені алкоголем,  мимоволі виникає відраза до «міцного».                                                            
Автори зазначають, що «життя дає нам змогу самим наповнити свій келих», і тільки ми обираємо, чим смакувати: або «горем, тягучим, немов лікер», або «коханням, що краплями вина наповнює серце», або «радістю, що шампанським вибухає уночі». Тож читайте і обирайте, що вам більше до смаку.
 
Жлобологія
Юрій Андрухович, Володимир Бебешко, Сергій Васильєв, Юрій Винничук, Ґустав Водічка, Стас Волязловський, Дмитро Горбачов, Едуард Димшиц, Олесь Доній, Володимир Єшкілєв, Сергій Жадан, Богдан Жолдак, Олексій Залевський, Юрій Іздрик, Євген Карась, Владислав Кириченко, Олександра Коваль, Орест Лютий, Іван Малкович, Олекса Манн, Віктор Марущенко, Лесь Подерев’янський, Олесь Подерв’янський, Олег Покальчук, Влада Ралко, Арсен Савадов, Іван Семесюк, Олег Сидор-Гібелинда, Кузьма Скрябін, Олександр Соловйов, Антон Солмуха, Олексій Титаренко, Василь Цаголов. 
Жлобологія1
«Жлобологія» – є першою у своєму роді та експериментальною на теренах України збіркою сучасних не лише письменників, а й діячів культури, яких об’єднала ще одна не менш актуальна проблема – жлобство. Укладач оригінального видання, професор антропології, автор проекту «Лагідна українізація» Орест Лютий, він же Антін Мухарський, об’єднав митців, аби дослідити витоки та проаналізувати наслідки розповсюдження проявів соціального, політичного, побутового і мистецького жлобства, а також можливість його подолання. Унікальність збірки полягає в тому, що в ній, перш за все, зосереджені усі психологічні та ментальні проблеми нашого суспільства, про які раніше мовчали. У «Жлобології» підняли на поверхню усі культурні та етичні негаразди української спільноти, української еліти,  та, зокрема, української влади, і все це вдало «приправили» інтелігентним гумором та суворою іронією.                                                                                                          
Оригінальний альманах розрахований на широке коло читачів: від політиків, студентів, викладачів, громадських діячів, художників, коуч-тренерів, поціновувачів сучасного мистецтва, флористів, адвентистів сьомого дня до телепродюсерів, письменників, рекламістів, зірок шоу-бізнесу та спорту, філологів, філософів, філантропів та «інших богемних виродків», що «відірвались від народу», жартома зазначають автори.                           
Антін Мухарський зауважує, що ««Жлобологія» – це наче щеплення від самого жлобства», а тому, якщо не хочете захворіти та для вчасної профілактики, рекомендуємо регулярно «вживати».        
P.S. Протипоказання: не вживати особам без почуття гумору:)       
 
Історія України очима письменників
Матіос Марія, Оксана Забужко, Винничук Юрій, Сергій Жадан, Любко Дереш, Єшкілєв Володимир, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, Чемерис Валентин, Рощина Наталя, Коломійчук Богдан, Мушкетик Юрій, Вільчинський Олександр, Кокотюха Андрій, Степан Процюк, Бабкіна Катерина, Прохасько Тарас, Лузіна Лада, Курков Андрій, Ґабор Василь, Іваничук Роман, Загребельний Михайло, Положій Євген, Олександр Ірванець, Литовченко Олена, Тимур Литовченко
Історія України очима письменників2
«Ми пережили стільки фальшивих міфів та гірких розчарувань, стільки картонних і несправжніх подвигів, які насправді виявилися витонченою брехнею; ми настільки зневірені в минулому і майбутньому, що не можемо дати ради навіть теперішньому.»
                                                                                                                                  © Євген Положій
Історія України є чи не найцікавішим засобом спекуляції в наш час:  її змінюють, її переписують, героїв роблять зрадниками, а вчинки зрадників ставлять у приклад новим поколінням. Вона залишила по собі багато таємниць та запитань, які й до сьогодні не дають нам спокою, і які, можливо, є чинниками наших теперішніх негараздів. Саме тому найвідоміші сучасні українські майстри пера вирішили звернутись до витоків та уклали «Історію України очима письменників», де зображують різноманітні події та різноманітних особистостей, починаючи з ІХ століття і до 202.. року.   
На сторінках збірки ви: дізнаєтесь про період державності Білих Хорватів у Прикарпатті від Володимира Єшкілєва, згадаєте разом з Галиною Вдовиченко добу Київської Русі, опинитесь у повному несподіванок Підземному Кремлі разом з Андрієм Курковим, вкотре поспівчуваєте усім відомій Роксолані з оповідання Наталії Рощиної, вшануєте пам'ять Петра Дорошенка та Олекси Довбуша з творів Юрія Винничука та Андрія Кокотюхи, відвідаєте булгаківский Київ з Ладою Лузіною, будете ностальгувати за музикою 80-90-х років з Сергієм Жаданом та пофантазуєте на тему майбутнього з Олександром Ірванцем.
Отже, заварюйте чай, робіть запашну каву, занурюйтесь у теплу ковдру та вирушайте у цікавий, несподіваний та надзвичайно захоплюючий світ художнього слова.
 
Читайте також:
Любко Дереш «Остання любов Асури Махараджа»
Мілан Кундера «Нестерпна легкість буття»
Юрій Винничук «Танґо смерті»

Джерело  terytoriya.com.ua/index.php/rekomendatsiji/knigi/79-top-3-novi-zbirki-vid-suchasnikh-ukrajinskikh-avtoriv