Поділитись


Квітень

Травень 2015

Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини за 12.05.2015  Усі новини

"Це противага тому трешу, який ллється з екранів телевізорів" - Кідрук

Gazeta.ua
Олександра ВАСИЛЬЄВА

На "Книжковому арсеналі" пройшла презентація збірки оповідань "Волонтери. Мобілізація добра". В написанні книжки взяли участь Ірена Карпа, Галина Вдовиченко, Лариса Денисенко, Сергій Жадан, Макс Кідрук, Ірен Роздобудько, Катерина Бабкіна, Андрій Любка, Ірина Славінська, Галина Шиян.

"Моє оповідання — це художній репортаж кількох днів в госпіталі, де я спілкувалась з пораненими і волонтерами", - розповідає Галина Вдовиченко. - Всі прототипи до цього оповідання — це реальні люди. В книжці я називаю їх справжніми іменами".

Головною героїнею оповідання є Марина. Жінка в якої є сімя та робота. Вона кожен день працює з ранку до вечора, займається хатніми справами, а по вихідних допомагає людям в госпіталі. Саме її розповіді та враження від спілкування з пораненими лягли в основу цієї історії.

"В госпіталі вирує вся гамма емоцій. Від відчаю та істерики до неймовірних вибухів сміху. Іноді люди знаходяться на межі. Їм необхідно випустити емоції назовні, нехай навіть в крайньому вияві, - Галина розповідає, що часто серед військових можна було почути чорний гумор".

Авторка додає, що писати максимально реальні історії попросила Ірена Карпа, упорядник збірки.

"Часом зміна — це також свого роду вітамін, таблетка. Наприклад, коли приходили до нас виступати різні музиканти. Ми сиділи на тих лікарняних ліжках, слухали пісні та розуміли, що музика збурює в нас дуже подібні почуття. Хлопцям дуже важливо розуміти, що ми з ними разом."

На "Книжковому Арсеналі" книга "Волонтери. Мобілізація радості" користувалась найбільшим попитом серед книг харківського видавництва "Клуб Сімейного Дозвілля".

"Труднощів ніяких не було. Окрім браку часу. Дописувати продовження книги "Бот", дороблювати різні презентації - найважчим виявилось не саме написання, а знайти час, аби все зібрати до купи й довести до кінця", - каже Макс Кідрук.

Автор розповідає, що спочатку його оповідання мало називатись "Волонтерка", але через схожу назву цілої збірки він змінив її на "Ельвіра".

"Це оповідання — це така собі ковдра, вшита клаптиками з реальних історій", - додає автор.

"Збірка "Волонтери" вийшла набагато кращою ніж "Ода до радості". Тут всі історії досить різнопланові. Але це не заважає їм дуже гармонійно поєднуватись одна між одною. До того ж, вони гарно пасують до загальної теми волонтерства, - також Макс розповідає, що збірка вийшла досить життєствердною, що дуже важливо зараз для України. - В наш час, можливо, це така противага тому трешу, який ллється з екранів телевізорів."

В "КСД" книга продається за 46 грн.

Джерело  gazeta.ua/articles/culture/_ce-protivaga-tomu-treshu-yakij-llyetsya-z-ekraniv-televizoriv-kidruk/625591

Коментарі 1   Сортувати:
Дописати коментар
Скасувати Ваше Ім`я:

Ваш e-mail:

 :) :( ^_^ :\'( :/ :o :D :p ;) :3 :* &rt;:( 8) 8| &rt:o o.O (^^^) :v -_- O:) 3:) :|] <3 <(")
smiles
Повторіть код: Оновити код