Поділитись


Травень

Червень 2015

Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Новини за 18.06.2015  Усі новини

Роман “Маріупольський процес” Галини Вдовиченко переміг у “Коронації слова”

Дивись Інфо

У номінації “Романи” у літературному конкурсі “Гранд Коронація Слова” перемогу здобув роман “Маріупольський процес” Галини Вдовиченко.

Про це у Фейсбуці повідомив член журі Остап Дроздов, інформує кореспондент Дивись Інфо.

“Скажу своє основне спостереження: спроби писати про Майдан виглядали дуже кон’юнктурно. Слабенько. Тема вже не зачіпає, оскілька вона повністю витіснена темою війни. Тому всі художні тексти про Майдан пролітають мимо. Можливо, ще занадто мало часу пройшло, аби переосмислити весь надрив і героїчність тих подій. Наразі оспівування Майдану виглядає якось по-радянськи. Я б за це взагалі не брався.

Натомість я дуже радий, що перемогу здобув той роман, який я теж відзначив найвищим балом. Назва – “Маріупольський процес”. Автор – львів’янка Галина Вдовиченко. Книга про АТО, дуже людяна, без патріотичних перегинів, без зайвого пафосу, дуже життєва. Наполегливо рекомендую прочитати, коли книга з’явиться. І вітаю авторку.

А ще хочу відзначити шикарний текст, який чомусь не оцінили мої колеги по журі. Роман називається “Я вийшла заміж за мотоцикл”, автор – Ольга Слоньовська. Настільки живописного, щирого оповідного тексту я давно не читав.

Загалом хочу відзначити тенденцію: найсильніші тексти зазвичай – жіночі. Жіночі у всьому. Відчувається запит на дуже душевне, глибинне, чуттєве переживання часу, в якому ми живемо, без агресивного надриву. Це доволі знаково – намагання проникливо відчути час, а не просто описати його”, – написав Остап Дроздов.

Джерело  dyvys.info/kultura/roman-mariupolskyj-protses-halyny-vdovychenko-peremih-u-koronatsiji-slova.html

Коментарі 5   Сортувати:
Дописати коментар
Скасувати Ваше Ім`я:

Ваш e-mail:

 :) :( ^_^ :\'( :/ :o :D :p ;) :3 :* &rt;:( 8) 8| &rt:o o.O (^^^) :v -_- O:) 3:) :|] <3 <(")
smiles
Повторіть код: Оновити код