Поділитись


Вересень

Жовтень 2015

Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Новини за 19.10.2015  Усі новини

10 українських книжок про котиків

UA Modna
Олена КОЛЯДА


Котики здавна привертають увагу митців та письменників й нерідко опиняються серед персонажів казок і оповідок для дітей. Красиві та вправні, розумні й кмітливі коти захоплюють і чарують малюків та їхніх батьків, а чарівники-автори не втомлюються вигадувати історії про пригоди пухнастиків. От і серед українських книжкових видань котяча тема користується попитом і, буквально, виграває всіма барвами і породами.

В нашій сімейній бібліотеці "купа мала" книжок про вусатих і хвостатих
, а точніше десяток — і всі улюблені, бо, по-перше, котиків ми дуже поважаємо, а, по-друге, не зважаючи на спільну тематику, всі ці твори небезпідставно претендують на оригінальність.  

 

Невеличкі оповідання Дмитра Чередниченка присвячені хатнім пригодам киці Волошки, яка любить встромити свого чималого (судячи з ілюстрацій) носика скрізь, де тільки можна. У легкій та невимушеній формі автор знайомить малюків зі світобаченням домашньої киці, дає можливість "підслухати" розмови хатніх улюбленців і навіть речей, з якими Волошка вправно теревенить. Пригоди домашньої киці, як і годиться, не надто фантастичні, але кумедні й будуть цікаві дітлахам, які мають вдома власного пухнастого непосидька, адже їх точно зацікавить, чим же займається киця, коли в хаті нікого немає?
 

Добра й красива книжка поезій для малечі не залишає без уваги і песиків — ще й всіляких порід. Вірші Григорія Фальковича вправні та дотепні, а ще легко запам’ятовуються, як і має бути з поезією для дітей. І хоча котики тут представлені не з таким розмаїттям порід, як собачки, а проте демонструють характер і відомі свої звички, вигулькують у такій екзотичній країні, як Китай, чи стають темою дебатів у комунальній квартирі. Особлива ж насолода цієї книги — ілюстрації: яскраві, чарівні та напрочуд милі.
 

Казкова повість про котика, що потрапив до справжнього котячого королівства та ще й виявився спадкоємцем престолу. Принцу Котанії Мяуславу доводиться зануритися у всі королівські церемонії та обов’язки, в той час як він мріє бути художником і потайки малює портрет киці, що припала йому до душі. Палацовий етикет і чудернацькі звичаї, кумедні ситуації та вирішення моральних і філософських конфліктів, нехай навіть у фантастичному світі пухнастих лап та хвостів. Це історія котика, у якій може легко впізнати себе маленький читач, і йому буде над чим замислитися, але, звичайно, і посміятися.
 

П’ять історій про кольорових киць, п’ять яскравих фантазій про буденне і важливе. Кожна киця з її клопотами і пригодами — не просто чарівний персонаж, це дитина в її прагненні ідентифікувати себе, здійснити мрію, знайти своє місце у великому світі, навчитися спілкуватися. Книга Тетяни Щербаченко — вдалий казкотерапевтичний експеримент, а тому вона має бути не лише на домашніх книжкових полицях, але й під рукою у кожного дитячого психолога.
 

Леви також мають безпосереднє відношення до котячих, а тому і чарівна віршована "Казка про Старого Лева2 опинилася в цьому переліку. Цю книгу безумовно вже можна вважати класикою українскьої дитячої літератури, а її атмосферність і "смачна" стилістика тільки додає приємних бонусів. Старий Лев, замешканий у славному Львові, запрошує не менш екзотичних приятелей-звірів для допомоги в ремонті добряче підтопленої оселі. А далі на всіх чекають пригоди на фоні незабутніх львівских пейзажів. "Казка про Старого Лева" - це книга-екскурсія із винятковими ілюстраціями і водночас чарівна дитяча розвага.
 

Ця книга має цілу низку "родзинок", а тому повз неї неможливо пройти. По-перше, вона дуже приваблива — великого формату з чудовими малюнками; по-друге, вона напрочуд літня — тепла, пляжна, морська; по-третє, це книжка-білінгва, тобто написана двома мовами: українською та англійською, тож може стати корисним посібником для майбутнього поліглота. А ще у ній є кіт, судячи з ілюстрацій, просто-таки "котище" — Пан Коцький, який стає провідником для маленької дівчинки Міри в її першій подорожі до моря і відкриває крихітці, а заразом і маленьким читачам, секрети світу чарвіних фантазій.
 

Звичайний школяр Олег так щиро заздрить безтурботному існуванню свого кота, що одного разу буквально опиняється в його шкурі, більше того — це повноцінний обмін і бідолашному Кігтику тепер доведеться ходити до школи у хлоп’ячій подобі та вирішувати типові підліткові проблеми. Насправді ж котяче життя також не надто солодке: тут тобі і вороже налаштовані інші коти? й агресивні собаки, з рештою, навіть їсти треба шукати деінде. Але, не зважаючи на складнощі, буде весело і досить повчально.

Книга Галини Пагутяк за всіма ознаками відповідає жанру фентезі, бо дії відбуваються у чарівних світах, де панують власні закони та звичаї. І хоча цільова аудиторія твору — підлітки, "Королівство" актуальне й для цілком зрілого читача, особливо у руслі революційних настроїв і державної відбудови, тож недарма видавець назвав його авантюрно-політичним романом. Коти не постають тут центральними персонажами, але створюють особливий настрій і щиро захопллюють мудрістю і шляхетністю, тому легко можуть затьмарити першопланових героїв. З рештою, "Королівство" — це недитяча казка наскрізь пройнята темою книг, їхньою силою та магією, у якій світ, що котиться у прірву, здатні врятувати лише діти і коти.

Коментарі 7   Сортувати:
Дописати коментар
Скасувати Ваше Ім`я:

Ваш e-mail:

 :) :( ^_^ :\'( :/ :o :D :p ;) :3 :* &rt;:( 8) 8| &rt:o o.O (^^^) :v -_- O:) 3:) :|] <3 <(")
smiles
Повторіть код: Оновити код