Поділитись


Листопад

Грудень 2016

Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Новини за 15.12.2016  Усі новини

Відомі жінки презентували у Львові книгу «ПРОти НАСильства»

ZIK.UA 
Фото Оксани Прохорець

14 грудня у Львівській книгарні «Є» відбулася презентація унікальної літературно-юридичної збірки «ПРОти НАСильства». Її автори – відомі українські письменниці, психологи та адвокати – у своїх текстах виступили проти толерування домашнього насильства.
 
Про це IA ZIK повідомила комунікатор Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Уляна Дудок (Мацько).
 
Уперше у цій збірці кожна з новел супроводжується професійним психологічним коментарем. Книга також містить витяги з національного та міжнародного законодавства у сфері захисту людини від насильства, а також ознайомлює читачів із системою безоплатної правової допомоги в Україні, адресами центрів, що надають безоплатну вторинну правову допомогу.
 
У Львівській книгарні «Є» відбулася презентація унікальної літературно-юридичної збірки «ПРОти НАСильства». Фото: Оксани Прохорець
 
За словами авторки ідеї та упорядниці Лариси Денисенко, книга «ПРОти НАСильства» написала трьома «мовами»: літературною,
психологічною та юридичною, які співіснують у збірці абсолютно гармонійно.
 
У книзі представлені новели Софії Андрухович, Євгенії Кононенко, Лариси Денисенко, Галини Вдовиченко, Маріанни Кіяновської, Юрія Андруховича, Наталки Сняданко та інших відомих письменників.
 
«Всі історії є вигаданими, але якщо ви їх будете читати, то так чи інакше упізнаєте ситуації, які з нами нерідко трапляються у реальному житті», – зазначає Лариса Денисенко.
 
Під час презентації учасниці говорили на тему домашнього насильства, яка у нашому суспільстві є, здебільшого, табуйованою. Також авторки розкрили одне з актуальних проблем насильства – визначення межі його приватної сфери. Адже йдеться про дітей, які зазнають насильства чи його стають свідками у сім’ї – самі стають потенційними кривдниками або ж зазнають значних психологічних травм у житті, що перетворює цю приватну проблему на суспільну і державну.
У Львівській книгарні «Є» відбулася презентація унікальної літературно-юридичної збірки «ПРОти НАСильства». Фото: Оксани Прохорець
 
Одна із авторок книги – адвокат Галина Федькович – зауважила, що проблема насильства у сім’ї належним чином не відображена у національному законодавстві, адже основне – це невміння жертв домашнього насильства, серед яких частка жінок є непропорційно великою, ідентифікувати психологічне насильство як таке.
 
«Є цікава формула: чому кривдник вчиняє насильство? Він вчиняє це тому, що знає – він може це робити», – ділиться професійним досвідом інша авторка цієї збірки – психолог Марта Чумало. Конфлікт у сім’ї переходить у насильство тоді, коли є значна перевага сил, – розповідає пані Марта.
 
Не можу не відзначити надзвичайно проникливий текст новели Галини Вдовиченко «Ліве око крокодила», де головна героїня веде внутрішній діалог із самою собою – тут так чи інакше чимало жінок зможуть упізнати себе:
 
«Надя йде додому, обминаючи калюжі, затулившись парасолькою від косих смуг сірого дощу. Давай так, каже собі й навіть губами ворушить (набула дивної звички розмовляти з собою). Якби від тебе залежало, що ти робила би задля власного задоволення? Роботу поміняла би? Ні, роботи не міняла б, я люблю свій музей, відказує та, інша, яка має вибір. Тоді що? Тоді… вирощувала б орхідеї у вазонах. Богдан їх не любить, бо займають місце на підвіконні, не дають курити у вікні.
 
Гаразд, що ще? Узяла б собаку з притулку. Місцева газета мало не в кожному номері публікує знімки нічийних зайд, на передостанній шпальті. Але чоловік не любить ані собак, ані котів. Далі. Зробила би перестановку в квартирі, бо всі меблі незрушно стоять на раз і назавжди визначених місцях: замало простору, забагато зайвого. Так, добре. Далі. Готувала б салати, щодня їла б домашній сир. Однак мусить купувати м’ясо, насамперед м’ясо, обіду без котлет чи відбивних чоловік не потерпить, а всяку зеленину-городину вважає лише необов’язковими додатками до основної страви. А сир домашній – то для старих людей їжа. Отже, каже вільна Надя до Наді невільної, ти проживаєш чуже життя. Без квітів, без собаки, у незручній обстановці, серед зайвих речей, із немилою їжею. У тебе в твоєму домі що є твого? Навіть студентський фотоальбом і дитячі книжки – у мами в підвалі чи на антресолях. Ти заплющуєш очі й затуляєш вуха, бо твій чоловік, наче в тій пісні, як не лає, то бурчить. Аби ж лише бубонів – було б не так спустошливо, як від його потреби принижувати словами…».
 
А фраза з новели Лариси Денисенко «Падати пляцком» претендує стати афористичною, бо вдало маркує наше сучасне буття: «Коли берешся чистити своє життя, мов квасолю, легко заплутатися, де плід, а де лушпиння».
У Львівській книгарні «Є» відбулася презентація унікальної літературно-юридичної збірки «ПРОти НАСильства». Фото: Оксани Прохорець
 
На думку письменниці Галини Вдовиченко, вміст цієї книги є особливим ще й тому, що автори можуть «відчитати» поведінку своїх героїв з точки зору психолога, чиї коментарі завершують кожен художній текст. Порівняти те, що хотів сказати автор, із тим, що побачив професійний психолог – це окремий читацький досвід. «Книжка є підкреслено ужитковою, «помічною», її варто мати кожній бібліотеці», – зазначила Галина Вдовиченко.
 
Книга «ПРОти НАСильства» реалізується за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні«. 

Джерело:zik.ua/news/2016/12/15/vidomi_zhinky_prezentuvaly_u_lvovi_knygu_proty_nasylstva_1009737
Коментарі 9   Сортувати:
Дописати коментар
Скасувати Ваше Ім`я:

Ваш e-mail:

 :) :( ^_^ :\'( :/ :o :D :p ;) :3 :* &rt;:( 8) 8| &rt:o o.O (^^^) :v -_- O:) 3:) :|] <3 <(")
smiles
Повторіть код: Оновити код