Поділитись


Лютий

Березень 2018

Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Новини за 26.03.2018  Усі новини

Тиждень дитячого читання: У бібліотеці на Винниченка герої зійшли зі сторінок книжки

 Тиждень дитячого читання у бібліотеках завершився. Але ж ми й завтра читатимемо? – запитала я дітей, - і післязавтра, і згодом, чи не так?
Діти: так!!!
Сьогодні я бачила читацький формуляр одного маленького хлопчика, його звуть Юра – рясні записи прочитаних книжок на багатьох сторінках. Він і домашні книжки читає, а прочитані часто віддає в бібліотеку.
Ось він на фото, а другий - Крістіан, точнісінько репер кіт Сірий із книжки.Двоє з багатьох дітей, з ким сьогодні спілкувалися у Львівській обласній бібліотеці для дітей.

А я тепер братиму зі собою на зустрічі ось такого майстерно зробленого Робокопа) Це прикольна заколка, прикраса, емблема і просто маленька радість. Дякую мамі чудового хлопця Миколки! (фото зі сторінки Олександри Лозинської-Ярошевич).


    Ще про вчительку - Оксану Гурну. Завдяки таким, як вона, діти починають любити книжки, і читання, і походи до бібліотеки. Вона сама активна читачка і її вихованці такі ж. Я вже не раз у цьому переконалася.


  До речі.
Помітна ознака часу: діти охоче грають у виставах за книжками, тобто дітям щастить на дорослих – вчителів та бібліотекарів, які допомагають їм виявити свої здібності, свої таланти на сцені, для багатьох це стає відкриттям. Часом дитина до виходу на сцену і після – це вже трошки інша людина, яка сама здивована тим, що вона може.
А найбільшим враженням цього тижня залишилося таке. В одній виставі брав участь хлопчик-аутист (мені про це сказала його мама згодом), а інший хлопчик, коли усі вже були у глядацькому залі, все ще залишався в коридорі. Моя товаришка-помічниця хотіла запросити його, але хлопчикова мама зупинила її: не треба, якщо йому сподобається, він сам зайде. Я бачила його згодом на першому ряді серед глядачів. Він теж аутист, їх часто називають аутятами, таких дітей. Того дня усі діти були разом. Ця єдність дитячого світу, здатність не розділяти себе на особливих, неособливих і ще якихось; це вміння разом робити добрі справи, зрештою – вільно виявляти свої емоції та щиро реагувати на все - це мені найбільше запало в душу.