Поділитись


Березень

Квітень 2018

Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Новини за 15.04.2018  Усі новини

ГАЛИНА ВДОВИЧЕНКО: ВІД А ДО Я

Книжкова хата

 Кожна наука починається з абетки, а кожне знайомство – з розмови. А чи можлива краща розмова, аніж про все на світі? Саме асоціації до слів, що починаються з кожної літери абетки, якнайповніше та якнайцікавіше покажуть нам людину.
Сьогодні у нас в гостях чудова письменниця ГАЛИНА ВДОВИЧЕНКО!
а – алкоголь
Огида до ненависті – коли він нищить людину, коли вона слабша за його руйнівну силу і не може себе захистити. А часом – цілком позитивне ставлення і навіть потреба, бажання: коли поруч люди, які знають міру і вміють отримувати задоволення від доброго вина та іншого.
б – безсоння
Гарні ідеї, слушні думки, згадування чогось важливого, папір і ручка поруч з ліжком.
в – вороги
Людина часом сама собі найперший ворог, ніхто їй так не нашкодить, як вона собі. Але й справжній друг, всесильний помічник – та сама особа.
г – гуртожиток
Велика пательня смаженої картоплі і багато виделок.
ґ – ґазда
Мій дідо, який нікуди не поспішав, натомість все встигав, усьому знаходив застосування у господарці, і всюди у нього був лад.
д – дитинство
Надійна основа на все життя, дає силу і радість на багато років наперед.
е – еміграція
Те, чого ніколи до себе не приміряла
є – єдиноріг
«Аліса в Задзеркаллі» Льюїса Керрола
ж – жінка
Така сама людина, як чоловік, але іноді більш відповідальна, більш розважлива. Коли чоловіки кажуть: тут безнадійно, жінка скаже: я спробую.
з – запах
Найсильніший поштовх для щемких спогадів.
і – інтернет
Швидкісна траса, на яку виїжджаєш щодня й нерідко застрягаєш у заторі
ї – їжа
Проста
й – йод
Проблеми, операція, ель-тироксин на все життя
к – коти
36 і 6
л – ласощі
Сушені фініки, курага, інжир… Не цукерки, не тістечка, не солодощі, бо не люблю
м – мама
Безумовна взаємна любов
н – неділя
День мого народження, день, коли добре працюється і добре відпочивається
о – обручка
Не носила, коли варто було носити, а тепер лежить у шухляді
п – перше кохання
На все життя
р – ревнощі
Те, що робить людину слабкою, залежною
с – страх
За рідних
т – торт
Наполеон, мій фірмовий, печеться на прохання близьких людей
у – Україна

Любов, гнів, віра, відчай, радість, сльози болю і сльози захвату, впертість, надія
ф – філфак
Дівчата, закоханість у вісімдесятирічного професора, закоханості у ровесників, читання, читання, зайві предмети, тільки одногрупникам зрозумілі слівця та історії, дружба назавжди
х – холодильник (що там у вас?)
З того, що майже завжди там є: сир, бринза, сметана, помідори, зелень
ц – цирк
День, який ми змінили разом з онуками. Я у Києві, разом з меншим забираємо старшого зі школи. Настанови від доньки: обід, уроки, далі що хочете. А ми бачимо, що навпроти будинку через дорогу виросло шатро цирку-шапіто, і денна вистава ось-ось розпочнеться. План виникає в усіх трьох одразу – спочатку «що хочемо», все решта – потім. Телефонуємо моїй доньці, мамі моїх онуків. Вона не проти нашої пропозиції. Хто який обід бажає? Обираємо кожен своє в супермаркеті, за бажанням. Старший – канапку-субмарину, яка на наших очах перетворюється на гарячий бутерброд; менший – пакетик міні-круасанів, я – вже й не пам’ятаю що, плюс соки-води. І поспішаємо до цирку, дивимось на ковтачів вогню, на виступ гутаперчевої дівчинки-повітряної гімнастки, яка у перерві продає цукрову вату. А вже потім у нас – уроки, обід та інше. Повна зміна парадигми дня.
ч – читити (яку останню книгу прочитали)
Щоденна потреба. Будь-яка свіжа інформація про останню прочитану книжку застаріває наступного ж дня. Тому кажу про останню, яка справила сильне враження. Це «Інтернат» Жадана. Довший час не хотіла братися за цей роман, бо прочитала уривок в Інтернеті і здалося, що це вже не Жадан, не пішов мені цей уривок, ще й бачила негативну критику на роман. Не хотіла розчаровуватися. А тоді купила, прочитала й переконалася, що це сильний роман, а Жадан, змінюючись, залишається собою і одним з улюблених письменників.

ш – Шевченко
Не лише Той самий. У мене були однокласники-двійнята Шевченки. Мені колись у США доводилось чути: «Україна – Шевченко – Чорнобиль» (американці мали на увазі футболіста Шевченка, у них були такі асоціації з країною, звідки я приїхала). Та перш за все для мене Шевченко – це практика розгортання творів Тараса Григоровича на будь-який сторінці, вихоплювання кількох рядків, хоча кількома рядками, як правило, не обмежується, а тоді думки з приводу. Це серія робіт сучасних художників: Шевченко з автомобільною шиною на плечі на Майдані, Шевченко у береті Че Гевари, Шевченко-супермен…
щ – щастя – у чому?
У миттєвостях, коли відчуваєш гармонію в своїй душі, коли відчуваєш гармонію зі світом.
ь – ніжність
Погляд. А ще заплющені очі. А ще запах дитячої потилиці після сну.
ю – юрба
Дискомфорт
я – я – хто Ви?
Жінка, яка більше любить, чим ненавидить; людина, яка читає і пише, має багато планів, якій цікаво жити, яка прокидається з думкою: я зроблю цей день особливим.

Джерело:www.blog.bookopt.com.ua/halyna-vdovychenko-vid-a-do-ya/