Поділитись


Квітень

Травень 2018

Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Новини за 21.05.2018  Усі новини

"Ось відкрита долоня" відгук з потягу

ФБ
Олександр Сапронов

Потяг Маріуполь-Львів
Галина Вдовиченко "Ось відкрита долоня"


Ну що ж, квітневу книжкову депресію подолано, книги нарешті виглядають привабливо і я знову можу читати. За депресивні квітень і початок травня я починав читати 4 книги і тільки одну зміг завершити.
Взяв з собою а потяг збірку малої прози Г. Вдовиченко і, здається, прорвало.
Сказати чесно, раніше я доволі презирливо ставився до короткої прози. Мені здавалося що короткі історії на 10-15 сторінок це щось таке халтурне, незначне і не варте уваги. От романи на 500 ст- ото так праця, а накатати історію на 10 сторінок це таке собі.
Минулого літа я прочитав коротку історію, чи розповідь, чи цілий роман, не знаю навіть як це назвати. Генріх Белль "Подорожній коли ти прийдеш у СПА". Ця коротка річ на 2 сторінки справила на мене колосальне враження, це було дуже потужно. Після того я змінив свою думку про коротку прозу.
" Ось відкрита долоня"- це 14 історій з життя, про життя і для життя. Короткі замальовки побутових моментів і емоцій з життя людей різного віку і різних професій. Тут ви знайдете заробітчанку і волонтерку АТО, стареньку сімейну пару і молодого батька, Донбас і Львів, Італію і США. Одночасно легко і дуже емоційно насичено автор розповідає про перше давно забуте кохання, сімейне розлучення, пошук себе, свого місця, вирішення проблем минулого і пошук свого майбутнього. Невелички епізоди великих подій- єдина ціла хатинка в безіменному селі не Донбасі, де доживає стара сімейна пара та палата госпіталю, де вчаться заново жити поранені бійці.
Всі історії в книгі між собою ніяк не пов'язані, кожен епізод-це нове повноцінне життя зі своїми проблемами, втратами і перемогами. Більшість розповідей, незважаючи на сумні чи трагічні події в житті героїв мають приємний післясмак надії і радості, дають сподівання на початок чогось нового, кращого і достойнішого.
Як казала Ліна Василівна " І все на світі можна пережити, і кожен фініш-це, по суті, старт..." Мабуть, саме ці рядки і є головним меседжом, головною ідеєю, яка об'єднує всі розповіді та всі історії даної збірки. 

Джерело:  ФБ www.facebook.com/profile.php