Поділитись


Листопад

Грудень 2018

Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

«А чому на обкладинці туфлі червоні?..»

Це одне із запитань, на які мені довелось відповідати у 3-А класі середньої школи № 62 у Львові (вул. Театральна. 15). А ще були такі: «Скільки казок ви написали?», «Ви любите підсніжники?», «У вас є вдома пес чи кіт?», «Скільки треба часу, щоб книжку написати?», «Чому «Пів’яблука»?», «Які ви любите дитячі книжки?»… Такого обстрілу запитаннями у мене на зустрічах з читачами ще не було. Рекорд.
Я розказувала сюжет «Мишкових Мишей» та читала уривок з роману «Тамдевін» про маленьких вовченят та «дикий» чоловічий танець. Діти розповідали мені про свої казки. Так виглядало, що я потрапила до классу літературних талантів. Один за другим піднімали руки і говорили, про що пишуть. Про молодшу сестричку. Про чайник, який пускав бульки. Про веселку. Про ведмедика, якому бджоли не давали заснути. Про кролика, якого купили на базарі, витягнувши його з тісної клітки… Я навіть запитала: вам що, задають писати казки? Ні, відповіли мені діти, це ми для себе пишемо…
***
 
А от інформація від «Форуму видавців», який проводить ( і має навіть підтримку кількох організацій) літературний марафон «Час читати!»:
Літературний марафон проводиться з метою популяризації української літератури в школах та бібліотеках шляхом ознайомлення учнів 1-12класів із творчістю сучасних українських письменників.
Під гаслом «Час читати!» у 130 середніх загальноосвітніхнавчальних закладах, ліцеях, коледжах, бібліотеках Львова, Тернополя та Івано-Франківська відбудуться різноманітні заходи для дітей: зустрічі з журналістами, перекладачами, видавцями; майстер-класи з літературної творчості, перекладу, редагування, літературної критики, ілюстрування, видавничої та бібліотечної справи, об’єднані під назвою «Література від А до Я».
Одним з найголовніших заходів літературного марафону стануть творчі зустрічі школярів із 42 відомими письменниками і поетами Львова, Івано-Франківська та Тернополя, які будуть відбудуться з 4 по 29 квітня. Знайомити дітей з літературою рідного краю зголосились ОксанаДуманська, Юрій Іздрик, Галина Вдовиченко, Юрко Прохасько, Тарас Прохасько, Володимир Єшкілєв, Василь Габор та інші. Спеціально до творчих зустрічей організатори марафону видали дві збірки із творами учасників марафону: окремо для дітей старшого і молодшого шкільного віку.