Поділитись


Грудень

Січень 2019

Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Йшла у бібліотеку, опинилась у клубі позитивних змін

Джерело: Високий Замок
Сучасна дитячо-юнацька бібліотека – це вже далеко не лише формуляри та стенди з книжками, і навіть не сусідство комп’ютерів та наявність Інтернету. Це (якщо пощастить з бібліотекарями) - вже повноцінний сучасний клуб за інтересами, який об’єднує школярів різного віку та студентів, які і далі ходять туди, де їм цікаво, де їх чекають, і серед них є місце усім - і неповносправним, і тим, хто ковтає книжку за книжкою, і тим, кого більше приваблює активне «позалітературне» життя клубу, але непомітно для себе вони починають тягнутись до книжок…
- Ми сюди на канікулах приходили щодня, - сказала мені восьмикласниця Соломія Кулач під час нашої зустрічі у Центральній міській бібліотеці для дітей та юнацтва на вул. Окуневського, 3, у Львові.
Тут не лише читають. Діти розповіли мені про свої захоплення. Наприклад, про… кулінарне. У цій справі першість тримає восьмикласниця Оля Овсінська. вона – справжній кулінарний талант, дивує своїх одноклубників то соляниками, то печінковим тортом, то солодким пляцком. Десятикласниця Уляна Гісовська показала свою роботу – паперову рамку на «вовчу» тему, в якій використані її малюнки олівцем, з’єднані за спеціальною авторською методикою. Прихильниця вовків та любителька природи Уляна відправлятиме незабаром свою роботу на екологічний конкурс «Збережемо вовків!». 

- Найдорожче, що у нас тут є, - не лише книжки, а й своєрідна аура, настрій, в якому приємно перебувати, - каже бібліотекар Тетяна Пилипець. - А вже наповнити час цікавими подіями - справа бібліотечних фахівців. Щоб залишатися конкурентоспроможними, щоб бути цікавими для дітей та підлітків, бібліотека виконує функції не лише центру інформації, залучаючи технічні можливості сучасного мультицентру «Флешка», а й осередку повноцінного дозвілля. Ми здійснюємо проект «Бібліотека без меж», який виводить спілкування на якісно новий рівень - ми виходимо до потенційних читачів у сквери і парки, до фонтанів і площ, у кінотеатри і на дитячі майданчики. Ми несемо думку, що книга дає можливість не просто виживати в скруті, а жити повноцінним життям.

- Як і коли ви встигаєте усе це організовувати та проводити?

- Така бурхлива діяльність неможлива лише зусиллями бібліотечних працівників. Близько чотирьох років у нашій бібліотеці діє потужне волонтерське об’єднання «Бібліо@ко», яке дає змогу народжуватись і втілюватись великій кількості ідей. Рівень самоорганізаціїї наших волонтерів – ми їх називаємо «ріднюльки» - такий високий, що вже за їхніми пропозиціями організовано чимало подій.

...Є у мене в романі «Пів’яблука» вигаданий епізод – про те, що на початку вулиці Хуторівка у Львові зникає геопатогенна зона (її існування – не вигадка, про це не раз писав «ВЗ»), після того, як вздовж тієї ділянки дороги висадили бузок та жасмин. Квітучі кущі розчинили «темну пляму». На зустрічі з активістами бібліотеки ми вирішили реалізувати давній задум: посадити бузок, аби ця маленька мрія стала реальністю…

На фото вгорі: Форум живих скульптур, героїв улюблених літературних та кіно- жанрів...