Поділитись


Грудень

Січень 2019

Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Новина з Фейсбука. Про "Додай читання" та те, як яблука з грушками побилися...

Євгенія Пірог:
Вчора нарешті відвідали з хлопцями Spark!Lab в Мистецькому арсеналі. Перше, що вразило ще ДО "лабораторії" - це ось такий скульптурний витвір: за філософією, а перш за все - співпадінням з казкою, яку вигадували на другій зустрічі "Додай читання" у Львові разом з Галина Вдовиченко "Як яблука з грушками побилися..."
Фотография: Вчора нарешті відвідали з хлопцями Spark!Lab в  Мистецькому арсеналі. Перше, що вразило ще ДО "лабораторії" - це ось такий скульптурний витвір: за філософією, а перш за все - співпадінням з казкою, яку вигадували на другій зустрічі "Додай читання" у Львові разом з Галина Вдовиченко "Як яблука з грушками побилися..."
Галино, правда чудова ілюстрація? так і хочеться дочекатися продовження!))
Діти разом із письменниками створили альманахубрика: Літ.Життя
 
Напевно, дитиною ви мріяли написати книгу і стати справжнім автором?
Діти, що відвідали літературно-мистецьку студію у форматі Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» на Форуму видавців у Львові, здійснили таку свою мрію. Щонайменш 25 дітей віком від 3 до 12 років разом із письменниками вигадали кілька казкових історій і стали співавторами першого альманаху «Блискуче перо», який народився впродовж Форуму. Сторінки дитячої творчості створювалися спільно з письменниками та художниками під час чотирьох зустрічей. Творча година містила живий діалог та вигадування сюжету, малювання ілюстрацій ба навіть виконання пісні «Читання – сила!». Комплексна ідея ініціативи «Додай читання» спирається на досвід мистецького проекту «Срібна Книга», що є Національним рекордом України, учасниками якого були 360 дітей, що відчули «смак» книжкового авторства.
Ініціатива «Додай читання» об’єднує три складові. «Книжкові шпаківні» – стилізовані полички, які доносять книжки до дітей у громадські місця. Альманах «Блискуче перо» – розвиток літературних здібностей дитини. «Пташина пошта» – спілкування навколо книжки (інформування, конкурси, відгуки, заходи). Проект передбачає широкі можливості участі письменників, митців, бібліотекарів, батьків, громадських організацій у всебічному зацікавленні дітей книжками та розширенню творчого досвіду дитини.
Повертаючись до подій «Додай читання»: на вересневому 19-му Форумі імпровізували та радо ділилися з дітьми досвідом Сергій Гридін, Ірина Мацко, Василь Карп’юк, Галина Вдовиченко, Володимир Вакуленко-К., Лариса Ніцой, Дара Корній, Катерина Міхаліцина, Ніка Нікалео, Оксана Шевців-Мазур, Євгенія Пірог. П’ять милих казкових повчальних історій з ілюстраціями створено дітьми під керівництвом досвідчених письменників, а наступного дня зверстаний та віддрукований пілотний наклад альманаху «Блискуче перо» №1 …блискуче тішив співавторів, дорослих та малих!
Досвід спільної партнерської співпраці з дітьми в експрес-форматі надихає письменників-учасників продовжити цей формат роботи, надалі підтримуючи та розвиваючи ініціативу «Додай читання». Київ, Рівне, Тернопіль, а тепер і Львів «додають читання». Долучайтеся і ви! Не чекайте, поки книжкові шпаківні прилетять до ваших дітей – виявляйте ініціативу!
Дізнайтесь як додавати читання на сайті «Всі Мрії» vsimrii.in.ua та станьте чарівником із здійснення авторських мрій дітей написати книгу!
Євгенія Пірог, письменник,
автор проектів «Срібна Книга» та «Додай читання»

ПОЧАТОК КАЗКИ ГАЛИНИ ВДОВИЧЕНКО

 "Як яблука з грушками побилися…"
 
 
В осінньому саду зібрали яблука та груші. Поскладали їх окремо: яблука в одні ящики, груші – в інші. А останні яблука та останні грушки поскидали до одного старого міха. Той міх весь світився від дірок. У світлі, що линуло досередини через ті дірки, яблука роздивилися, що опинилися разом з грушками. Та й образились і здійняли галас.  
А грушкам теж дуже не сподобалось, що сусідами в них стали яблука. І нумо сваритися. І за формою, мовляв, вони не такі, і за кольором інакші. І смак у них не той.
 
-        Геть кругляків з нашого мішка! – кричать груші.
-        Ганьба довгастикам! – не поступаються яблука.
 
Дійшло до бійки. Почалося із шарпанини, а закінчилося тим, що яблука з грушами натовкли одні одним боки. І то так натовкли, що кілька яблук загубили свої зернятка, та й груші свої погубили. І крізь дірки у мішку ті всі зернята висипалися на землю.
Перемішались між собою, переплутались – де чиє, ніхто не розбере…
 
…Далі діти, що з письменницею Галиною Вдовиченко почали разом вигадувати цю історію, поспішили на іншу подію (бо на Форумі подій для дітей сила-силенна!), тож завершення оповідки напиши сам і стань співавтором. Та намалюй яблуко. Чи грушу. А може …обох?