Поділитись


Лютий

Березень 2019

Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Сергій Руденко про "Жити-Пити"

Журналіст, публіцист, автор багатьох книжок, засновник та керівник книжкового порталу "Буквоїд" Сергій Руденко написав відгук на збірку "Жити-Пити" у створеній ним колись групі "Моя книга" у соціальній мережі Facebook. (На сьогодні до групи «Моя книга» у ФБ долучилося вже 2 174 читачі. Вони залишили сотні своїх записів про прочитані книжки).

4 листопада

Сергій Руденко

Я не люблю «братські могили» - колективні збірки письменників. А тим паче – із текстами на одну тему. Пробував прочитати футбольну антологію, яку укладав Сергій Жадан, - не пішла.
Тому й «алкогольна» антологія «Жити-пити», чесно зізнаюся, цікавила мене кількома авторами. Тими, хто насправді знає, де у алкоголі межа і безмежжя.
Сам знаю про те, як стояти на краю прірви, як фізично і морально вбиває алкоголь, як він руйнує все довкола, як забирає із життя близьких і рідних. Думаю, у цій країні кожен другий мав родичів-пияків, кожен третій – ховав друзів, яких рано забирав «зелений змій», а кожен четвертий – намагався покінчити з пияцтвом – своїм, або своїх рідних.

Скажу про те, що мені найбільше сподобалося у книзі. Гарний спогад про пияків-поетів-вісімдесятників у Оксани Забужко. Свідком описаних подій я сам був і бачив як до втрати пульсу напивалися на Пушкінській, у «Кулінарці», «У Георга», на «Трьох сходинках» митці. Більшість із них – вже на тому світі. Нехай царствують!

Ще вразили Лариса Денисенко і Сергій Жадан. У розповіді Лариси забагато натуралізму. Так. Але той, хто бачив «білочку» у пияків та був свідком їх тижневих запоїв, скаже: а як інакше ще про це можна написати?
Прекрасно написав про алкоголь Жадан. Як справжній поет. Дуже точно. «Ми помираємо разом із нашим алкоголем, він чесно підтримує нас у цьому житті, він вірно супроводжує нас у нашу останню путь, він єдиний, хто буде згадувати про нас так, як ми на те заслуговуємо. Ми йдемо на його голос, у нас усе чесно у стосунках: ми знищуємо його, він знищує нас. У нього більше можливостей. Але в нас більше любові».

І, все ж таки, жити – не пити. Дякую 11 авторам збірника, які мені про це ще раз нагадали

Джерело   Фейсбук  група Моя книга    www.facebook.com/groups/MoyaKnyha/